YRS VE İHEP KAPSAMINDA HUKUK EĞİTİMİ SEMPOZYUMU DÜZENLENECEK
12.01.2022

Adalet Bakanlığı, hukuk eğitiminin niteliğinin artırılması amacıyla sempozyum düzenleyecek. Yarın başlayacak ve 2 gün sürecek olan Hukuk Eğitimi Sempozyumunda 30 akademisyen sunum yapacak.

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca, Yargı Reformu Strateji Belgesi (YRS) ve İnsan Hakları Eylem Planı’nda (İHEP) yer alan “Hukuk eğitiminin niteliğinin artırılması” hedefi doğrultusunda düzenlenen sempozyum, 8 ayrı oturumda yapılacak.

HUKUK EĞİTİMİ STRATEJİSİ BELİRLENECEK

Hukuk eğitiminin günümüze kadar olan tarihsel sürecinin değerlendirileceği ve geleceğe yönelik politika önerilerinin belirleneceği sempozyum, yüksek yargı temsilcileri, akademisyenler, hakim-savcı adayları ve hukuk fakültesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Alanında ihtisas sahibi 30 akademisyenin sunum yapacağı sempozyumda, hukuk eğitiminin tarihi, karşılaştırmalı hukuk ve öğrenci perspektifinden hukuk eğitimi,  hukuk öğretiminde yeni metotlar, hukuk eğitiminin güncel sorunları ve çözüm önerileri ile hukuk eğitiminin geleceğine ilişkin strateji konuları değerlendirilecek. Hukukçuların adaletin inşası sürecinde niteliklerinin artırılması, güncel hukuki gelişmelerden haberdar olmaları ve adli olayları değerlendirmede muhakeme yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenecek sempozyum 14 Ocak’ta son bulacak.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr