Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

YARGIDA DİJİTAL ALTYAPI GÜNCELLENİYOR
28.10.2021

250 BİN KULLANICISI BULUNAN UYAP AKADEMİ YENİLENDİ

Yargıda dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında eğitim programlarının çevrimiçi yapılabilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü mühendislerince geliştirilen ‘UYAP Akademi’ yenilendi.

Yargı Reformu Stratejisi kapsamında, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından yargılamaların hızlanması ve adalete erişimin kolaylaştırılmasını sağlayan yargıda dijital dönüşüm hedefleri hayata geçirilmeye devam ediliyor. Bakanlık bünyesindeki mühendislerce geliştirilen uygulamalar ile zaman ve emek kaybının önüne geçilmesi hedefleniyor.

YERLİ VE MİLLİ YAZILIMLARLA GELİŞTİRİLİYOR

Bu kapsamda UYAP Uzaktan Eğitim Bilgi Sistemini desteklemek amacıyla zamana ve mekana bağlı kalmaksızın eğitim programlarının yapılabilmesi ve eğitim maliyetlerinin en aza indirilmesi amacıyla geliştirilen UYAP Akademi, yenilendi. Uygulama, yeni yazılım altyapısı ve yenilenen kullanıcı dostu ara yüzüyle https://uyapakademi.adalet.gov.tr adresinde erişime açıldı.

39 ALANDA ŞAHSİ VE MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ VERİLİYOR

UYAP Akademi’nin yüksek yargı mensupları, hakim ve Cumhuriyet savcıları, Adalet Bakanlığı ile emniyet ve jandarma personeli, üniversite öğretim görevlileri ile öğretmenlerden oluşan 252 bin 846 kullanıcısı bulunuyor. UYAP ekran eğitimlerinin yanı sıra 39 alanda şahsi ve mesleki gelişim eğitiminin verildiği UYAP Akademi ile kullanıcılar aldıkları eğitimi çevrimiçi sınavlara katılarak ölçme ve değerlendirme imkanı bulurken, anketlere de katılabiliyor. Yakın zamanda çevrimiçi sınıf eğitimi uygulaması ile UYAP Akademi Mobil uygulamasının erişime sunulması ile UYAP Akademi’nin e-devlet kapısına entegre edilmesi hedefleniyor. UYAP Akademi’ye https://uyapakademi.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr