WWW.ADALET.GOV.TR İÇERİĞİ VE TASARIMI GÜNCELLENDİ

Adalet Bakanlığının kurumsal internet sitesi www.adalet.gov.tr içeriği ve tasarımı güncellendi. Modern bir ara yüze kavuşan site, daha kolay kullanım sağlayan dinamik yapısı ile dikkat çekiyor. Adalet Bakanlığının başlattığı dijital dönüşüm kapsamında Bakanlık birimleri ile adliyelerin de web siteleri yenilendi.

Adalet Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı birimlerin ve adliyelerin internet siteleri, kullanıcıların talebi doğrultusunda yenilenerek modern bir ara yüze kavuştu. Kolay bir kullanım imkânı veren yeni ara yüz, mobil cihazlarla uyumlu, etkili görsellerle yeniden tasarlandı. Ayrıca bilgiyi görselle anlatmaya dayanan infografik kullanım da yeni sitenin ana sayfasında göze çarpıyor.

Modern çizgilerin dikkat çektiği sitede, Bakanlık, Birimler, Sayılarla Yargı, Genelgeler, UYAP ve İletişim sekmeleri ile sınıflandırıldı. Adalet Bakanlığına ait tüm materyallere siteden kolaylıkla ulaşılabilecek. Site Türkçe’nin yanı sıra İngilizce olarak da yayınlandı.

Adalet Bakanlığının yeni internet sitesinde engellilerin erişimini kolaylaştıracak şekilde oluşturuldu. Bu kapsamda engelli erişimini sağlayacak şekilde, W3C (World Wide Web Consortium) standartlarına uygun olarak hazırlandı.

Yeni sitede, tüm cihaz ve programlara uyumlu şekilde güncel teknoloji altyapısı kullanıldı.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 652 - Toplam : 2949006 kişi ziyaret etmiştir.