Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

TÜRKİYE TERÖRÜ VE ONLARIN ARKASINDAKİ KARANLIK GÜÇLERİ YENECEK
17.12.2016

Adalet Bakanı Bekir BozdağYozgat Polis Eğitim Merkezi (POMEM) 18.Dönem Eğitim-Öğretim Yılı açılış törenine katıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın törende yaptığı konuşması şu başlıklardan oluşuyor:

TÜRKİYE BÜYÜDÜKÇE, DÜŞMANLAR DAHA DA PERİŞAN OLACAKTIR

Bulunduğu bölgeye, halkına, herkese, her kesime hak, adalet, iyilik ve bolluk konusunda yardımcı olmaya, örnek olmaya devam edecektir. Bundan hiç şüphem yoktur. Türkiye bölgesinde bir ağırlık merkezi oluşturduğu gibi dünyada da büyük bir ağırlık merkezidir. Biz büyük bir devletin kadim bir medeniyetin asil bir milletin fedakarıyız. Yaşadığımız her yerde kurduğumuz her medeniyette attığımız her adımda hem evimizin hem insanlığın hayrını hep birinci öncelik aldık, bundan sonra da ayrı şekilde kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Türkiye’nin ve Türk milletinin gücü sahip olduğu kadim medeniyetleri ve ona sahip çıkma iradesinden gelmektedir. Bundan sonra da medeniyetimizin  değerlere sahip çıkmaya sarsılmaz bir irade ile Atalarımızın bize gösterdiği istikbalinde ülkemizi ve değerlerimizi muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya devam edeceğiz. Türkiye büyüdükçe, zenginleştikçe, güçlendikçe, alt ve üst yapılarıyla dünyanın önder ve lider ülkelerinden birisi haline geldikçe bilesiniz ki Türkiye’nin düşmanları daha da perişan olacaktır.

10 CİVARINDA TERÖR ÖRGÜTÜYLE EŞ ZAMANLI MÜCADELE

Türkiye’ye dönük kirli, hain ve karanlık hedefleri hayata geçirmek için daha şiddetli hareket edecektir. Bu ülke 30 yılı aşkın bir süredir bölücü terör ile mücadele etmekteyiz. Bilmeniz lazım ki hem bölücü terör örgütü hem Fetullahçı terör örgütü hem DEAŞ terör örgütü, hem DHKP-C terör örgütü ve bütün terör örgütleri taşerondur. Onlar için ideoloji veya din, ölecektik veya öldürülecek insanları devrişmek için sadece bir araçtır. Yaptıkları bu terör örgütlerini kuran, ellerine silah veren onların eylemlerine destek olan başka güçlerin talimatlarını yerine getiriyorlardır. Türkiye hem bölücü terör örgütüyle hem Fetullahçı terör örgütüyle hem DEAŞ terör örgütüyle, DHKP-C terör örgütüyle daha pek çok isimle yer alan yaklaşık 10 civarında terör örgütüyle dünyada mücadele eden yegane ülkedir. Bizim gibi bu kadar farklı ideolojilerin bu kadar farklı hedefleri olan 10 civarında terör örgütüyle eş zamanlı mücadele eden 2. bir ülke yoktur. Hiçbir terör örgütü bu milleti ve bu devleti diz çöktürmeyi başaramadı. Onların arkasındaki karanlık güçler de bunu başaramadılar.

TÜRKİYE TERÖRÜ VE ONLARIN ARKASINDAKİ KARANLIK GÜÇLERİ YENECEK

Biz sadece terör örgütleriyle mücadele etmiyoruz. Onların arkasında kirli ve karanlık çok büyük güçlerle de mücadele ediyoruz. Ülkemiz, hem terörü yenecek, hem onların arkasındaki karanlık güçleri yenecek, daha kararlı daha güçlü bir biçimde, Allahın izniyle geleceğe yürüyecektir. Bundan benim hiç ama hiç şüphem yoktur. Polisimiz, askerimiz, yöneticilerimiz, halkımız bu güne kadar pek çok tuzak, pek çok kirli oyun olduğu eminim ki bundan sonra da bozarak, yoluna devam edecektir. Kim hangi tuzağı kuruyorsa o tuzağı bulmak, onların başına geçirmek hem polisimizin, hem askerimizin hem de hükümetimizin hem de devlet görevlilerimizin tamamının namus ve şeref borcudur. Biz vazifemizi ne zaman ki yaptık deriz,  işte bu oyunları, tuzakları ortaya çıkardıkça, onların başına geçirdikçe vazifemizi çok iyi yaptığımıza inanmamız lazım. Eğer tuzaklara düşer, kendi önümüzü göremez, yanlışlar içerisine girersek o zaman vazifemizi iyi yapmamışız demektir. Türkiye vazifesini iyi yapacak halkıyla bütünleşerek Allah’ın izniyle bundan sonra da yoluna devam edecektir.

GÖREVİMİZİ LAYIKIYLA YAPTIĞIMIZ ZAMAN MİLLETİMİZ DAHA GÜÇLÜ OLACAKTIR

Değerli polis adayları

Vatan toprağı yerine göklerde özgürce dalgalanan al bayrağı omzunda bağımsız bir devletin hür vatandaşları olarak yaşamak kolay değildir. Eğer bir ülkenin evlatları gerektiği zaman vatanı için şehit olmaktan, gazi olmaktan korkmaya başlarsa o zaman o vatanda yaşama hakkını, o bayrağın altında hür olma hakkını, bağımsız bir devletin mensubu olma hakkını kaybeder. Vatan topraklarını vatan yapanlar bizden önce biz rahat yaşayalım diye hayatını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Bizden sonraki evlatlarımız, torunlarımız inşallah kıyamete dek bu vatan toprakları üzerinde hür ve bağımsız bir şekilde yaşaması bizim yapacağımız fedakarlıklarla olacaktır. Biz de Atalarımız gibi bu vatan, bu bayrak, bu devlet ve bu millet  için gerektiği zaman gözümüzü kırpmadan ölüme koşmayı şereflerin en büyüğü kabul ettiğimiz  bu devleti bu milleti kimse yıkmaya, yok etmeye güç yetiremeyecektir. Geçemezler, Çanakkale yıllarında, Kurtuluş Savaşı yıllarında biz bunu gördük. Ölümü göze aldığın zaman dünyanın bütün güçlerini yenmeyi topraklar üzerinde var olmayı nasıl başardıysak bundan sonra da bir olmaya, beraber olmaya her şeyi göze almaya devam ettiğimiz sürece bu milleti, bu devleti kimse yenemeyecektir. Burada en önemli görev, askerimize, polisimize, istihbaratımıza, güvenlik birimlerimize, yöneticilerimize ve devletimize düşmektedir. Bunlar görevlerini layıkıyla yaptıkları zaman milletimiz ve devletimiz daha güçlü olarak geleceğe devam edecektir. Bundan da benim hiçbir zaman hiçbir şüphem yoktur. Sözlerimin bu noktasında terörle mücadele sırasında bu güne kadar hayatını kaybetmiş bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. 10 Aralık’ta İstanbul’da bölücü terör örgütünün hain ve kalleş saldırısı sonucu şahadete ulaşan polislerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu gün aynı şekilde bölücü terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE’Yİ YÜRÜYÜŞÜNDEN ÇAYDIRAMAYACAKTIR

Şunu bir kez daha buradan ilan ediyorum. Hiçbir terör örgütü hiçbir eylemiyle Türkiye’yi yürüyüşünden caydıramayacaktır. Al bayrağımızın göklerde hür ve gururlu bir şekilde dalgalanmasını durduramayacaktır. Ülkemizi böldüremeyecek, bölemeyecektir, huzurumuzu bozamayacaktır, kardeşlik ruhumuza zarar veremeyecektir. Terör, eninde de sonunda da kaybedecek, yenilecek Türk halkı ve Türkiye devleti bu güne kadar olduğu gibi terörle mücadelesinde bundan sonra da galip gelecek ve terör yok edilecektir. Bundan kimsenin endişesi kimsenin şüphesi olmamalıdır. Hem teröristler, hem terör örgütleri hem onları kullanan ağababaları hangi niyetle hareket ederlerse etsinler, onlar kaybetmeye mahkumdur. Biz bin yıldır bu topraklar üzerinde nice terör örgütleriyle uğraştık, nice teröristler gördük nice işgalciler gördük, nice savaş açan başka düşman güçleri gördük. Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle ve her daim ölümü göze almış yiğit evlatlarıyla vatanı milleti için ölmeyi kendine görev olarak kabul eden kahramanlarıyla bütün bu badireleri başarıyla atlatmıştır. İnşallah bundan sonra da her badireyi aynı başarıyla atlatacağız. Bundan yana bizim şüphemiz yok.

GEÇMİŞİMİZE BAKIN HESABINIZI ÖYLE YAPIN

Bizi tanımayanlar belki yaptıkları hesaplarla bazı işler peşinde olabilirler. Onlara da diyoruz ki bizim geçmişimize bakın bundan sonraki hesabınızı öyle yapın. Ne hesaplar, planlar yaptılar bu ülke için? Hangisi tuttu? Bundan sonra da bunların hiç birisi hedefini elde edemeyecektir. Hem DEAŞ, hem PKK terör örgütüyle hem PYD,  hem diğer terör örgütleriyle hem DHKP-C ve diğer terör örgütleriyle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir. Her yerde her şartta güçlü bir Türkiye ve büyük bir milletin evladı olmanın gereklerini yerine getirmeye devam edeceğiz.

Değerli polis adayları, değerli öğrenciler,

Türkiye 15 Temmuz’da büyük bir tehlike atlattı. Milletimizin vergileriyle maaş alan, milletin silahlarını millete doğrultan, milletin içinde yetişmiş ama millete ihanet eden bir grup hain satılmış milletine devletine, vatana en büyük ihaneti yapmıştır. 15 Temmuz 2016 Fetullahçı Terör Örgütünün lideri terörist Gülen’in emri ve talimatı doğrultusunda TSK içerisinde planlanmış, asker elbisesi giymiş teröristlerle polisin ve devletinde kabul görmüş kurumlarının içerisinde bunlara iştirak edenler diğer ortak noktada milli irademize, demokrasimize kast etmiştir. Meclisimiz düşmanın dahi yapmadığı bir muameleye maruz kalmış, ilk defa bombalanmıştır. Özel harekatımızda görev yapan 52  vatan evladı bu vicdansızlar tarafından merhametsizce şehit edilmiştir. 148 şehidimiz, 2 bin 194 gazimiz olmuştur.

EMNİYET GÜÇLERİMİZ, YARGI MENSUPLARIMIZ O GECE ÖLÜMÜ GÖZE ALDI

Öncelikle Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde hükümetimizin, meclisimizin, siyasi partilerimizin, medyamızın ve bütün bunların ötesinde halkımızın darbeye hayır diyen, ölümüne darbenin karşısında duran dik duruşuyla baş aşağı olmuştur. Buradan şunun altını özellikle çizmek istiyorum. 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsünün başarısız olmasında polis teşkilatımızın, yargı teşkilatımızın içindeki vatansever kahramanlarımız  yaptıkları emin olun en büyük belirleyici faktör olmuştur. Darbeye darbecilere müsaade etmeyen güvenlik güçlerimiz, yargı mensuplarımız o gece ölümü göze alarak Türkiye devletine, hükümetine, meclisine, milletine, milli iradesine sahip çıkmış ve bu satılmışlara karşı kahramanca mücadele etmiş ve darbe teşebbüsünün başarısızlıkla sonuçlanmasında en büyük rolü üstlenmiştir. Bu vesile ile vatansever polislerimize, TSK içinde darbeye karşı duran şehitlerimize ve onlarla birlikte hareket eden vatansever askerlerimize, yargı teşkilatımıza ve kamunun içerisinde darbeye karşı duran herkese 79 milyon aziz milletimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE HİÇBİR KARANLIK GÜÇÜN ULAŞMA ŞANSI YOKTUR

Eğer polisimiz, halkımız, kamuda görev yapanlarımız bundan sonraki süreçlerde de milletin kendine yükledikleri emaneti milletin iradesi ve yasaların doğrultusunda korumaya yaşatmaya ve geleceğe taşımaya devam ederlerse Türkiye’nin geleceğine hiçbir karanlık gücün bundan sonra ulaşma şansı yoktur, olmayacaktır. Ben polisimize, askerimize ve aziz milletimize güveniyor ve inanıyorum. Onların içerisinde yanlış yapan terör örgütleri ile irtibatlı olan ve bu şekilde hareket edenleri buradan ayıplamakta bizim boynumuzun borcudur. Bu millete ihanet edenleri, bu milletin içerisinde ordusunun, polisinin, yargısının ve diğer kurumlarının barınma şansı yok olmuştur. Türkiye, milletini, devletini seven Anayasasına ve hukukuna bağlı olan milli iradeye saygısı olan vatansever  evlatlarıyla bu güne kadar var oldu, bundan sonra da var olmaya devam edecektir.

SİZ TÜRKİYE DEVLETİ’NİN POLİSİSİNİZ

Değerli polis adayları şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Siz milletin, Türkiye Devleti’nin polisisiniz. Hayatınızın her anında da Türk milletinin polisi Türkiye Devleti’nin polisi olduğunuzu asla unutmayın. Ne alçakların ne başka karanlık güçlerin ne başka örgütlerin ne başka terör yanlılarının ne başka başka siyasi-dini grupların adamı olmayın, temsilcisi olmayın. Sadece milletin polisi olun ve milletin, devletin hukukuna sahip çıkın. Milletin size verdiği emanetleri hukukumuzun öngördüğü şekilde milletin iradesi doğrultusunda kullanmaya devam edin. Bunlara fırsat vermemek bizim boynumuzun borcu. Onun için diyoruz ki biz milletin hükümetiyiz, biz Türkiye devletinin hükümetiyiz, öyle olmaya da devam edeceğiz. Sizler de bu milletin polislerisiniz. Sizler de bu devletin polislerisiniz öyle olun, öyle kalın, öyle kalmaya da devam edin. Bunun dışına çıkılmasına müsaade etmeyin. Bir başka emirle hareket ettiğiniz zaman kendimize ailemize geleceğimize ihanet etmiş oluruz. Bunun için genç polis adaylarımıza her daim milletin ve devletin polisi olduklarını akıllarından çıkarmamalarını, milletin ve devletin polisi olarak hareket etmelerini buradan bir büyük olarak tavsiye ediyor ve sizin hayatınız boyunca bu çerçevede hareket edeceğinize olan inancımı da ifade etmek istiyorum. Devletimiz, hükümetimiz ve milletimiz sizin her daim yanınızda ve arkanızda olmuştur. Nerede polisimizin, askerimizin, güvenlik güçlerimizin bir ihtiyacı varsa öncelikli görevimiz onu gidermek ve imkanları arttırmaktır. Hamdolsun bu gün Türk polisinin, Türk askerinin, korucuların,bekçilerimizin, jandarmamızın, istihbaratımızın devletimizden, hükümetimizden isteyip de alamadığı bir şey yoktur. Devletimiz güçlü, milletimiz güçlü. Her türlü imkanı polisimizin, askerimizin, güvenlik güçlerimizin emrine tahsis edecek güce sahiptir. Türk polisi de Türk askeri de sahip olduğu donanım itibariyle dünyanın en güçlü orduları ve en güçlü emniyet teşkilatları arasındadır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Göreve başladığınızda göreceksiniz ki sahip olduğunuz imkanlar dünyanın en büyük ülkelerinde olduğu kadar güçlü bazı noktalarda bazılarından daha iyidir. Bundan sonra biz aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bizler milletimize layık birer yönetici olmak için, sizler de milletimize layık birer polis olmak için gayret edeceksiniz, hep beraber ülkemizi milletimizi daha güzel noktalara taşıyacağız.

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr