TARLADAN ELDE EDİLEN ÜRÜNLER KIZILAY’IN AŞEVİNE TESLİM EDİLDİ

Adalet Bakanlığı denetimli serbestlik kapsamındaki yükümlü 50 gencin rehabilitasyonu için hazırladığı 13 dönümlük tarlaya ekilen ürünlerin bakım ve hasadını Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli gönüllü olarak yaptı. Tarladan elde edilen ürünler Kızılay’ın aşevine teslim edildi.

Adalet Bakanlığı denetimli serbestlik kapsamında bulunan yükümlülere yönelik çeşitli projeler gerçekleştiriyor. Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Tescil Müdürlüğü arasında, yükümlü 50 gencin rehabilitasyonu ve meslek edinmeleri için proje hazırlandı ancak koronavirüs nedeniyle proje ertelendi.

Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli, hazırlanan tohumları, heba olmaması için mesailerinden kalan zamanda tarlaya ekti. Tarlanın bakımı müdürlük personeli ve Kızılay gönüllüleri tarafından yapıldı. 1,5 aylık bakım sonucu yetişen kavun, karpuz, salatalık, biber, mısır, domates, karnabahar, kabak gibi ürünler, müdürlük ve Bakanlık personeli ile Türk Kızılay gönüllüleri tarafından hasat edilmeye başlandı. Ürünler, Kızılay'ın Ankara'da bulunan aşevine teslim edildi.

Tamamen organik yetişen ürünlerin hasadı da yine müdürlük personeli tarafından Kızılay gönüllüleri ile birlikte yapılıyor.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 3489 - Toplam : 2524849 kişi ziyaret etmiştir.