SPANO 24. DÖNEM HAKİM VE SAVCI ADAYLARI EĞİTİMİ AÇILIŞ PROGRAMI'NA KATILACAK

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelerek 24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı'na katılacak ve dört gün süreyle çeşitli temaslarda bulunacak.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün daveti üzerine yarın Türkiye'ye gelecek. Dört günlük ziyaret kapsamında Spano ilk olarak 3 Eylül'de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile görüşecek, daha sonra Türkiye Adalet Akademisinde 24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı'na katılacak. Spano, burada eğitim döneminin ilk "insan hakları" dersini verecek.

Aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından kabul edilecek olan Spano, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan ile görüşecek.

AİHM Başkanı Spano, 4 Eylül'de Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'le görüştükten sonra İstanbul'a hareket edecek, İstanbul Üniversitesinde kendisine fahri doktora unvanı verilecek.

5 Eylül'de Mardin'e geçecek olan Spano, buradaki temaslarının ardından 6 Eylül'de Türkiye'den ayrılacak.

Robert Spano'ya, AİHM'de Türkiye adına görev yapan hakim Saadet Yüksel eşlik edecek.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 2035 - Toplam : 2515434 kişi ziyaret etmiştir.