PERSONEL ALIM İLANLARI AÇIKLANDI
10.10.2017

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün sosyal medya hesabı ve katıldığı programlarda açıkladığı personel alımı ile ilgili ilanlar yayınlandı. 

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sitesinde 2 bin 250 zabıt katibi, 250 mübaşir, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sitesinde de 3 bin 611 personel olmak üzere toplam 6 bin 111 personel alımıyla ilgili ilanlar kamuoyu ile paylaşıldı.

BAKAN GÜL İLK OLARAK TWİTTERDAN DUYURMUŞTU

Adliyeler ve cezaevleri başta olmak üzere bakanlığa bağlı tüm kurumlarda personel ihtiyacının giderilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ilk olarak 5 Eylül 2017’de sosyal medya hesabı Twitter’dan personel alımına ilişkin açıklamasında ''Adalet teşkilatımıza cezaevi ve adliyeler için personel alımını yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışmalarımız tamamlanmak üzere'' yazmıştı. Bakan Gül, Antalya’da Cumhuriyet Savcılığı zabıt katipleri ve mahkemeler yazı işleri müdürleri ile zabıt katiplerinin tabi olduğu eğitim programı da dahil yurtiçinde katıldığı programlarda konuyla ilgili soruları da yanıtlayarak personel sayılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

YARGI HIZIMIZ ARTACAK, YÜK AZALACAK

Bakan Gül, "Adaletin hızlı ve doğru tecelli etmesinde zabıt katiplerimiz, müdürlerimiz ve diğer yardımcı personellerin önemi çok büyük. Tüm personelimizin adli sisteme katkısı tartışılamaz derecede önem arz etmektedir. Özverili çalışmalar ve çabaları için bütün çalışanlarımıza teşekkür ederim. Çok yoğun bir şekilde personel takviyesiyle birlikte inşallah yargıdaki yük de azalmış olacak. Yeni alınacak personel arkadaşlarımızla yargının hızının da artacağına inancımız tamdır” dedi.

AYRINTILARA ULAŞILABİLİR

Devlet Personel Başkanlığı'ndan yayımlanan ilanlarda başvuru tarihleri ve nereden yapılacağı, başvuru şartları gibi süreçle ilgili konularda bilgiler paylaşıldı. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sayfasının http://pgm.adalet.gov.tr/duyuru/2017/ekim/tasraaciktanatama/2017_092500.html  linkinden, CTE internet sitesindeki cte.adalet.gov.tr/index.html linkinden ayrıntılara ulaşabilir. 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr