Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

MAHKUMLARA GENÇLİK KAMPINDA REHABİLİTASYON
18.11.2019

Adalet Bakanlığının cezaevinde kalan gençlere yönelik başlattığı “Kapılar Kapanmasın” projesi kapsamında İzmir ve Ankara’da eğitimevinde kalan gençler sportif faaliyetlerden yararlanmak için gençlik kampına gönderildi.

Adalet Bakanlığı, cezaevinde kalan gençlerin infaz süresinden sonra topluma yeniden kazandırılması için başlattığı “Kapılar Kapanmasın” projesi kapsamında cezaevinde eğitimevlerinde kalan gençleri, Gençlik ve Spor Bakanlığının gençlik kamplarına yönlendirdi. İlk olarak Urla Çocuk Eğitimevinde kalan gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampına yerleştirildi. Ankara Çocuk Eğitimevinden bazı gençler de Osmaniye Kadirli Aslantaş Gençlik Kampına gönderildi. Dört gün sürecek kamp programında eğitimevlerinden gelenler eğitsel, kültürel, sosyal ve sportif birçok faaliyete katılacak.

Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında tutuklu ile hükümlülere yönelik eğitsel ve sportif faaliyetler düzenlemesi için işbirliği protokolü imzalanmıştı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından imzalanan “Kapılar Kapanmasın” projesi kapsamında ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülere denetimli serbestlik müdürlüklerindeki yükümlülerin kişisel gelişimine ve sosyal uyumuna yardım etmeye yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr