KUZEY MAKEDONYA ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANI SAYIN SALİH MURAT BAKAN GÜL’Ü ZİYARET ETTİ

Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü ziyaret etti.   Ziyarette adlî işbirliği konuları ele alındı ve mevcut ilişkilerin daha da geliştirilmesi hususunda ileride gerçekleştirilecek müşterek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül birtakım temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat ve beraberindeki heyetle görüştü. Görüşmede Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, iki ülke arasındaki adli işbirliğini başta Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay ve Adalet Akademisi ile en üst seviyeye çıkarmak için uğraştıklarını dile getirdi.  Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Murat, Türk Yargı sistemini yakından takip ettiklerini bireysel başvuruda Türk Yargı Sisteminin çok önemli bir yol kat ettiğini, ceza yargılamasında hükümlülerin topluma yenide kazandırılmasında olumlu olarak çok ileri gittiğini de ifade etti.  Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde çalışmalarını takdirle yakından takip ettiklerini söyleyen Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Murat,  Türkiye Cumhuriyetinin güçlü bir ülke olması Balkan Devletlerinin de güçlü olmasını sağlayacağını söyledi.

Türkiye ile Kuzey Makedonya arasındaki tarihi ve kültürel bağların vurgulandığı ve iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin önemine değinilen görüşme, oldukça olumlu bir ortamda gerçekleşti. Toplantıda adlî işbirliği konuları ele alındı ve mevcut ilişkilerin daha da geliştirilmesi hususunda ileride gerçekleştirilecek müşterek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 633 - Toplam : 3477498 kişi ziyaret etmiştir.