İŞYURTLARI ÜRÜN VE EL SANATLARI FUARI BAKAN GÜL’ÜN KATILIMIYLA AÇILDI
03.11.2017

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla Gaziantep’te Ceza İnfaz Kurumları Tutukevleri İşyurtları Ürün ve El Sanatları fuarı törenle açıldı.

Gaziantep’te Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevlerinde yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında, iş yurtlarında hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürünlerin tanıtımı ve satışının yapılacağı “Ürün ve El Sanatları fuarı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün de katıldığı törenle gerçekleştirildi. Fuar alanında kurulan stantlarda tutuklu ve hükümlerinin ürettiği ürün ve el sanatları sergilenerek, satışa sunuldu.

“TERÖRLE MÜCADELE SÜRECEK”

Adalet Bakanı Gül,  dün ve bugün hain terör örgütüyle mücadele ederken şehit düşen asker, polis ve koruculara Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türk milletine başsağlığı dileyerek konuşmasına başladı. Türkiye’nin terörle mücadelede kararlılığının sonuna kadar devam edeceğini belirten Gül, hiç kimsenin, hiçbir terör örgütünün ve bu örgütleri maşa olarak kullanan hiçbir gücün Türkiye Cumhuriyeti devletine diz çöktüremeyeceğini ifade etti. Gaziantep'in milli duruşun şehri olduğunu belirten Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu topraklarda operasyon çekmek isteyenler her zaman olmuştur. Bu aziz topraklarda milletimize diz çöktürmek isteyenler hep olmuştur ama şunu bilmiyorlardı, bu milletin içinden çıkan Şehitkamiller, Şahinbeyler, Karayılanlar var. Bunu 100 yıl önce bu topraklarda düşmanlar gördü. 'Tanklarla, tüfeklerle uçaklarla bu millete diz çöktürürüz' diyenler Ömer Halisdemirleri, 15 Temmuz'da polisiyle, askeriyle, kahraman vatan evlatlarıyla, 7'den 70'e zenginiyle fakiriyle nasıl bir direniş gösterdiğini bu hainler gördüler. Bu topraklar hainlere karşı, terör örgütlerine karşı dik duruşun adıdır. Bu topraklar, kanı pahasına, şehadet pahasına bu topraklarda bağımsızca yaşayan özgür, asil milletimizin bağımsız topraklarıdır. Bu nedenle 100 yıl önce bu kahramanca direnişi görenler 100 yıl sonra 15 Temmuz'da da gördüler. Türkiye 15 Temmuz'da 80 milyon gazi olmuştur. Şer odakları ne yaparsa yapsın bizler ilerlemeye, üretim yapmaya, büyümeye devam edeceğiz. Ülkemiz inşallah bu sene de ekonomik büyümesine çok iyi bir noktaya ulaştırmış olacak." diye konuştu.

"CEZAEVLERİMİZ DÜNYAYA MODEL”

Bakan Gül, ceza infaz kurumlarının meslek eğitimi bakımından dünyaya model olduğunu belirterek, "Ceza infaz kurumlarında meslek eğitimi bakımından gerçekten dünyaya model olan bir uygulamayı hep birlikte burada yaşıyoruz. 287 İşkurumu müdürlüğünde 50 binden fazla hükümlü ve tutuklu 1700’den fazla atölye ve tesiste 1180’den fazla iş kolunda meslek eğitimi almaktadırlar. Mesleği olanlar mesleğini sürdürebilmektedir. Mesleği olmayanlar da yeni meslekler kazanma imkânına sahip olmaktadırlar. İnfazları bittikten sonra iş yeri açabilme, iş kurabilme ya da bir iş yerinde çalışabilme imkânına sahip olmaktadırlar” dedi.

Fuara, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün yanı sıra, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Canan Candemir Çelik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım katıldı.

        
      

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr