İŞYURTLARI KURUMU ÇELEBİ SÜT İŞLETMESİNİ MİLLİ EKONOMİYE KAZANDIRACAK

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu imzaladığı protokolle Kırıkkale İli Çelebi İlçesinde bulunan Süt İşleme Tesisini işletecek. Böylece tesiste hem hükümlüler süt ve süt ürünleri konusunda eğitim alacak hem de süt üretimi konusunda sektöre katkı sağlanacak.

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tutuklu ve hükümlülerin topluma yeniden kazandırılması için çeşitli projeler geliştiriyor. Uygulanan projelerle birlikte tutuklu ve hükümlüler kendilerine en uygun meslek dalında eğitim alarak meslek sahibi oluyor. Çeşitli kurumlarla da işbirliği yapan  Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu son olarak Kırıkkale Valiliği, Çelebi Belediyesi ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. arasında “Çelebi Süt İşletmesinin Milli Ekonomiye Kazandırılması konusunda hazırlanan iş birliği protokolünü imzaladı. Protokolün yürürlüğe girmesiyle Kırıkkale İli Çelebi İlçesinde bulunan Süt İşleme Tesisi İşyurtları Kurumu tarafından işletilecek olup bu sayede hem hükümlülerin süt ve süt ürünleri konusunda yetiştirilmesi suretiyle topluma kazandırılması hem de süt üretimi konusunda çevre halkının ekonomik durumuna ve sektöre katkı sağlanması hedefleniyor.

Çelebi Süt İşleme Tesis önünde yapılan Protokol imza törenine Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, İşyurtları Kurumu Başkanı İhsan Özgür Çetin, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ergin Kaya, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir ve basın mensupları katıldı. Tören, Protokolün imzalanması ve akabinde tesisin gezilmesinin ardından sona erdi.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 580 - Toplam : 3477445 kişi ziyaret etmiştir.