HELP EĞİTİMİNDE TÜRKİYE AVRUPA KONSEYİ ÜYELERİ ARASINDA 2. OLDU

Adalet Bakanlığı çalışmalarıyla Avrupa Konseyinin Hukuk Uygulayıcıları İçin İnsan Hakları Eğitimi Programı olan HELP eğitimlerine Türkiye’den 5 bin 322 kişi katılım sağladı. Ayrıca HELP eğitimlerine katılan 759 hâkim ve savcı adayından 733’ü de eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Adalet Bakanlığı ve ilgili birimleri, Avrupa Konseyi HELP Birimi ile yakın işbirliği içerisinde bulunuyor ve insan haklarını ilgilendiren farklı konularda düzenlenen kurslardan birçok hukukçunun istifade etmesini sağlıyor. Konsey üyesi 47 ülke içerisinde HELP eğitim platformundaki 5 bin 322 kullanıcısıyla Türkiye 2. oldu.

İnsan haklarını ilgilendiren pek çok konuda online (çevrimiçi) eğitim modülü bulunan platformdan hâkimler, savcılar, avukatlar, sosyal çalışma görevlileri, adli tıp uzmanları, akademisyenler başta olmak üzere günlük çalışmalarının bir parçası olarak insan hakları konularıyla ilgilenen herkes yararlanabiliyor.

733 HAKİM VE SAVCI ADAYI AVRUPA KONSEYİ HELP EĞİTİMLERİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Adalet Bakanlığı Türkiye Adalet Akademisi (TAA), insan hakları alanında etkin bir şekilde eğitim vermeye devam ediyor. Avrupa Konseyi ile işbirliği yapan TAA, İnsan Hakları Merkezinin faaliyetleri kapsamında, Avrupa Konseyinin kısa adı HELP olan Hukuk Uygulayıcıları İçin İnsan Hakları Eğitimi Programı (European Programme for Human Rights Education for Legal Professionals,) kapsamında eğitim programları düzenliyor.

Adalet Bakanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi bünyesinde, Avrupa Konseyinin Hukuk Uygulayıcıları İçin İnsan Hakları Eğitimi Programı’na (HELP) katılan 759 hakim ve savcıdan 733’ü eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Avrupa Konseyi ve Türkiye Adalet Akademisi onaylı sertifika almaya hak kazandı.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 4626 - Toplam : 3279604 kişi ziyaret etmiştir.