DENETİMLİ SERBESTLİK ÇALIŞANLARI, 15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitlik ziyareti gerçekleştiren Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü idareci ve çalışanları, 15 Temmuz şehidi polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın ailesinin acısını paylaştı.

Adalet Bakanlığı, FETÖ silahlı terör örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’nci yılına girerken darbe girişimini unutturmamak, şehit ve gazileri anmak için Türkiye genelinde bir dizi etkinlikler düzenliyor. Bakanlığa bağlı ceza infaz kurumları, adliyeler ve denetimli serbestlik müdürlüklerince şehitlik ziyaretleri, Kuran tilaveti, film gösterimleri yapılıyor.

Adalet Bakanlığı bünyesindeki Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü idareci ve çalışanları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Uncalı Şehitliğini ziyaret etti. Burada şehitler adına Kuran tilaveti ve dualar okuyan adalet çalışanları, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın annesi Meltem Kılınç ve babası Zeki Kılınç ile bir araya geldi. Şehidin mezarı başında dua eden Kılınç ailesi ve adalet çalışanları, darbe girişiminde şehadete ulaşanlara rahmet diledi.

TÜRK MİLLETİ BU HAİNLİĞİ UNUTMAYACAK EVLADIM

Şehit annesi Meltem Kılınç, anma etkinliği sırasında göz yaşlarını tutamadı. Oğluyla gurur duyduğunu belirten anne Kılınç, “15 Temmuz gecesi olanları Türk halkı unutmuyor, unutmayacak zaten. Türk milleti bu hainliği unutmayacak evladım. Asırlar geçse de bu hainlik unutulmaz. Düşmanını bilirsin, düşmanına göre davranırsın, silahını, topunu, tüfeğini ayarlarsın. Ama bunlar bizim içimizdeydi, içimizdeki hainlerdi. 15 Temmuz’la beraber bunlar su yüzüne çıktılar. Allah hepsini kahrı perişan etsin. Bugün Muhammet Oğuz Kılınç ve 15 Temmuz şehitlerine bir anne olarak sadece ben ağlamıyorum, Türk milleti ağlıyor. Hakkım sonuna kadar helal olsun evladıma. Bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun.” dedi.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr