Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

CEZAEVİ PERSONELİNE EMEKLİLİKTE DE SİLAH TAŞIMA YETKİSİ
07.11.2019

Adalet Bakanlığı bünyesinde ceza infaz kurumlarında görev yapan personele yıpranma hakkından sonra emeklilikte silah taşıma yetkisi verildi.

Adalet Bakanlığı, çalışanların taleplerinden bir yenisini daha hayata geçirdi. Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan cezaevi müdürleri, denetimli serbestlik müdür ve yardımcıları, idare memurları, infaz ve koruma başmemurları ve memurları ile ceza infaz kurumu başkontrolörleri ve kontrolörlerinin emeklilikte de silah taşıma ve bulundurmalarına ilişkin düzenlemeyi de içeren 7190 sayılı Gümrük Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylamasının ardından bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanun, 24 Ekim’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilmişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Mesajında; özveriyle çalışan personelin taleplerini karşılamak için gayret gösterdiklerini belirten Gül, “Ceza İnfaz Kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlükleri personelimizin emeklilikte silah taşıma ve bulundurmalarına ilişkin düzenlemeyi içeren kanun teklifi yasalaştı. Teşkilatımıza hayırlı olsun.” açıklamasında bulundu.

Bilindiği gibi 25 Ağustos 2017 tarihinde 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile ceza infaz kurumlarında görev yapan personele yıpranma hakkı da verilmişti.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr