CELSE İLE AVUKATLAR DURUŞMALARI ANLIK OLARAK TAKİP EDEBİLİYOR

Adalet Bakanlığı tarafından avukatlara yönelik hazırlanan ve avukatların duruşmaları anlık takip ettiği mobil uygulama CELSE mobil marketlerden yaklaşık 140 bin defa indirildi.

Yazılımı Adalet Bakanlığı mühendislerince yapılan CELSE uygulaması, 4 Nisan 2018’de hayata geçmişti. Uygulama ile avukatlar, vekili oldukları davalara ilişkin tüm duruşmaların günlük, haftalık ve aylık olarak tarih ve saat bilgilerine ulaşabiliyor. Ayrıca mahkeme hâkiminin izin veya mazeret bilgileri de avukatlar tarafından sistem üzerinden anında takip edilebiliyor. Yine avukatlar icra ve dava dosyalarını listeleme, sorgulama, taraf ve vekil bilgileri ile dosya kapak bilgilerini görebiliyor.

Uygulamanın başladığı günden bu yana CELSE IOS ve Android marketlerden toplamda 139 bin 901 kez indirildi. Ayrıca uygulama günde ortalama 146 defa yükleniyor.

CELSE uygulaması, IOS ve Android işletim sistemi bulunan telefonlara ücretsiz indirilebiliyor. Avukatlar, UYAP'taki Avukat Portal üzerinden oluşturacakları şifrelerle uygulamaya giriş yapabiliyor.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 4680 - Toplam : 3475072 kişi ziyaret etmiştir.