BOZDAĞ: FETÖ`YÜ TEMİZLEYECEĞİZ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki olarak Demokrasi Nöbeti tutan Yozgat'lı hemşehrileri ile biraraya geldi. 

Bozdağ ilk önce Yerköy ilçesinde ardından da Yozgat Cumhuriyet Meydanında hemşehrilerine hitap etti. 
Konuşmasında darbecilere karşı meydanı dolduran Yozgat'lı hemşehrilerine teşekkür eden Bozdağ, FETÖ'yü bitirme sözü verdi.

Bozdağ’ın konuşması şöyle:

Bozok Yaylası'nın yiğit insanları ben de bu akşam hepinizi demokrasi nöbetinde saygıyla sevgiyle ve yüce Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Akşamınız nöbetiniz hayırlı olsun.

 15 Temmuz 2016'yı 16 Temmuza bağlayan gece Türkiye tarihi bakımından kara bir lekedir. Demokrasimize,hakeza Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde kümelenmiş Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca şeref yoksunu, asker elbiselerini giymiş milletimizin verdigi vergilerle Türkiye’nin düşmanlarına karşı kullanmak üzere kendilerine emanet edilen uçakları helikopterlerı silahları bombaları zırhlı araçları alarak ve de kullanarak aziz milletimize darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Çok net,  darbe teşebbüsü Pensilvanya’da oturup Türkiye'nin kurumlarını milletin evlatlarını bir birinin karşısına  diken kardeşi kardeşe, babayı anaya evladı babaya karşısına diken Pensilvanya'daki bedduacının mensupları tarafından tabileri tarafından onun emir ve komutası altında başlatılmış bir kalleş bir darbe teşebbüsü ortaya koydular.

 Ama hesabın büyüğü  Rabbimin hesabıdır. Planı kim yaparsa yapsın en büyük plan yapıcı Cenabı Allah'tır. Kim hangi tuzakları kurarsa kursun en hayırlı tuzak kuran Yüce Allah'tır. Rabbim onların planlarını boşa çıkardı, tuzaklarını başlarına geçirdi onların hesabını gördü. Allahın izniyle onlar kendilerince hesap yapmışlardı her şey tıkır tıkır işleyecekti.

Cumhurbaşkanımızı Marmaris'te infaz edip Türkiye'yi karıştıracak milleti birbirine kırdıracak arkasından da yönetime el koymayı planlıyordu bu alçaklar ama hesapları tutmadı.Eskiden asker içinde kümelenmiş cuntalar veya asker  yada başkaları yönetime el koymak istediği zaman siyasetçi şapkayı alır kaçar medya susar her taraf karartılır vatandaş evine mahkum edilirdi.

Ama bu sefer hesap tutmadı neden vatandaş meydana indi, ayağa kalktı. Neden Cumhurbaşkanı ölüme uçtu? Şapkayı alıp kaçmadı.Türkiye(nin CHP, MHP diğer siyasi partileri tek ses oldu. Darbeye hayır demokrasiye evet dedi.Neden medyamız bir oldu, neden sivil toplumumuz bir oldu, meclisimiz bir oldu. Bir olduk diri olduk bu alçaklara geçit Allahın izniyle hep beraber vermedik.Büyük bir sınavdan birlikte geçtik.

Düşünün İzmir Çiğli'den kalkan helikopter Cumhurbaşkanımızı infaz etmek üzere şimdi bazıları diyor ki gidip orada Cumhurbaşkanımız durumdan haberdar olduktan sonra değerlendirme yapıyor.Önünde alternatifler var.Oradan ayrılıp bir yerde saklanabilir kaçabilir başka başka işler yapabilir bir sürü alternatif var. Hepsini değerlendirdikten sonra diyor ki ben İstanbul'a gideceğim halkımın arasına katılacağım onun içinde İstanbul'a gitmeden milletime sesleneceğim. Anadolu ajansını mahalli ajansları gazeteleri ve televizyonları da çağırıp konuşma yapıyor. Bu konuşma ama bunlar Türkiye'ye verilemiyor.Çünkü darbe teşebbüsünde bulunanlar buna engel oluyorlar. Bunun üzerine CNN Türk'e bağlandı ve milletine seslendi. Yozgat'ın yiğit insanlarına ve 81 ilimizin aziz insanlarına Türk milletine seslendi. Ben halktan daha büyük bir güç tanımıyorum dedi. Milleti sokaklara davet etti.

Allaha şükürler olsun herkes sokaklara çıktı ama Bozok yaylasının yiğit insanları herkesten önce meydanlara koştunuz Cumhuriyet meydanını ilçelerimizin meydanlarını doldurdunuz. Demokrasiye sahip çıktınız.Uçağa biniyor helikoptere önce ,sonra uçağa.Hava sahasında bu Fetullahçı Terör Örgütü'nün teröristlerinin hakimiyeti var. Havaalanı işgal altında.Kule onların elinde.Pilotları anlatıyor diyor ki havaalanının karartmışlar ışıklarını. Havaalanına uçağın ışıkları ile inebilir misiniz.Onlarda diyor ki ineriz Sayın Cumhurbaşkanım.Ancak bir risk var.Bunlar havaalanının zeminine araç çekmiş olabilir ve inerlerse bir sıkıntı olur kaza olur şu olur.Onun üzerine diyor ki ne kadar yakıtımız var bizim havada yaklaşık üç buçuk dört saat kalacak kadar yakıtımız var o zaman havaalanı üzerinde uçacaksın bir iki turlayacaksın boş gördüğün yere hemen ineceksin. Havaalanı onların kontrolünde.İndiğinde infaz edebilirler her şey mümkün olabilir Rabbine sığınıyor milletine güveniyor ve yola çıkıyor Allahın onu sakladığı sizin dualarınız bütün ümmetin duaları onun yolunu açtı ve İstanbul'a indi.Oradan da aziz millete seslendi. Dün darbeler geldiğinde böyle uçan liderler oldu mu.olmadı.Tankın üzerine Yeltsin çıkmıştı.Şimdi uçağın üzerine çıkıp ölüme uçan bir Türk lider bir Türkiye lideri sayın Cumhurbaşkanımız var.

 Değerli hemşerilerim bu kahramanlık sadece cumhurbaşkanımıza mı ait hayır onun yanında sokağa davet ettiği aziz milletimiz Yozgatlılar Türkiye'nin dört bir yanındaki bütün vatandaşlarımız çoluğunu çocuğunu aldı karısını aldı beşikteki bebesini aldı.okuldaki yavrusunu aldı.genç yaşlı hasta herkes meydanlara indi.Genelkurmayın etrafını kuşatmaya meclisin etrafını kuşatmaya havaalanlarında akıncılarda uçaklar kalkmasın diye havaalanına gidip orada kurşunların önüne kendilerini atanlar emniyetin etrafını tutanlar başbakanlığın etrafını tutanlar siz oldunuz.Bizim o gün koruyucumuz önce Allah sonra aziz milletimiz olmuştur...

Tanklar üstüne gelirken tankın altına yatan gökten bomba yağarken bombanın altında dimdik duran hedef gözetmeksizin zaman zamanda direk hedef gözeterek kurşun yağmuruna tutan alçakların karşısında göğsünü açıp biz buraya ölmeye geldik ölmekten korkmuyoruz diyen bu iman dirayet karşısında yenilmeyecek güç yoktur.Allahın izniyle de olmadı aziz hemşerilerim.Ömrü veren Allah.Eceli tayin eden Allah.Rızkı veren Allah.Rabbim  bizim için bir ömür tayin etmişse o ömrü tüketmeden bizim canımızı almaya ne FETÖ nün uçakları ne PKK'nın teröristleri ne de başkasının gücü yetmez. Ecelimiz geldiyse bizi kimse muhafaza edemez. Muhafızı Allah olanların başka bir muhafıza ihtiyacı var mı ? Allah hepimizi bu aziz milleti bu devleti muhafaza etsin, daima korusun. İçimizdeki hainlere, dışarıdaki hainlere, Türkiye’nin karışmasını , Suriye olmasını, ırak olmasını isteyen ve bunun için uğraşan bütün alçaklara rabbim fırsat vermesin.

 Tabi meydanları doldurdunuz ama siyasetiniz de bir oldu. Cumhuriyet Halk Partisinin Sayın Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisinin Sayın Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve diğer siyasi partiler demokrasiye evet darbeye hayır dediler. Hükümetimizin meclisimizin anayasamızın, demokrasimizin yanında saf tuttular. Onlar beraber oldular. Rekabeti eleştirileri bir tarafa bıraktılar ve bir oldular.

 Yozgatlılar da öyle yaptı. MHP’liler de meydana indi CHP’liler de meydana indi Büyük Birlikçiler de indi, Saadet Partililer de indi. Her yer beraber oldu. Biz bir araya geldi birlik olduk ve büyük bir güç olduk Allahın izniyle. Bugüne kadar bizi seven sevmeyen , bizimle beraber olan olmayan, medya organları hep beraber darbenin karşısında durdu. Sivil toplum bir oldu onlar darbenin karşısında durdu. Mecliste siyasi partilerin grup başkan vekilleri, milletvekilleri bombalanırken sizim emanetinize sahip çıktılar, dimdik durdular meclisi açık tuttular. TBMM 23 Nisan 1920 Cuma günü dualarla açıldı. O günden bu güne TBMM’ni ne Türkiye'ye savaş açmış düşmanlarımız bombaladı nede darbeciler bombaladı. Kurtuluş savaşı yıllarında Polatlı'ya kadar gelen yunan ordusunun toplarının sesi Ankara'dan duyuldu ama meclise bomba atılmadı. İlk defa TBMM havadan gelen uçaklarla, F16’la bombalandı. 8 Bomba bu meclisin üzerine atıldı. Düşmanın yapmadığını bu alçaklar yaptı. Cumhurbaşkanlığı bombalandı, Emniyet Müdürlüğü havadan bombalandı. Yiğitlerimiz kahramanlarımız imha edildiler şehit edildiler. Hem de bu alçaklar Diyarbakır'da kandile PKK’ya atılmak için uçaklara yüklenmiş mühimmatları getirdiler özel harekatımıza , getirdiler meclisimize attılar. Bu büyük bir ihanet, bu büyük bir alçaklık, bu büyük bir hainlik. Allah'ın izni ile Meclis bombalara rağmen açıldı ve açık, bundan sonrada bu meclisi kapatmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bundan emin olun.

 Kahraman polislerimize buradan teşekkür ediyorum. Emniyet teşkilatımız, özel harekatımız canı pahasına milletin iradesine Cumhuriyetine , anayasasına hükümetine, cumhurbaşkanına meclise sahip çıktılar. Şehitlerimiz oldu onlara Allahtan rahmet diliyorum. Bozok yaylasının yiğit evlatları, FETÖ nünü bu darbe teşebbüsü sırasında 13 evladını şahadet makamına uğurladı. Ben Bozok yaylasının şehitleri dahil bütün şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

  Yozgat Alay komutanımız, Yozgat emniyet müdürümüz onlara da buradan teşekkür ediyorum. Yargıya da teşekkür borcumuz var. Çünkü Cumhuriyet başsavcılarımız, hakimlerimiz bu darbe teşebbüsünün başarıya ulaşıp ulaşmayacağı, henüz belli değilken anayasaya sahip çıktılar, kanunlarımız uyguladılar. Bu teröristlerin gözaltına alınması yakalanması talimatı verdiler, polisimizle beraber çalıştılar ve elma armut toplar gibi  onların verdiği kararlarla polisimiz topladı ve yargıya teslime etti. Şimdi milletin yargısına hesap verecekler.

Saygı değer hemşerilerim bizi birleştiren çok şey var. Bu son darbe teşebbüsü Türk Milletini yek pare vücut haline getirmiştir. Görüş farklılıkları siyaset farklılıkları bir tarafa bırakılmıştır. Herkeste yeni bir heyecan olmuştur. Tıpkı Kurtuluş Savasında Gazi Mustafa Kemal'in arkasına bir olup; Türkiye'yi işgalden kurtardığı gibi bu aziz millet, ilk defa bu darbe teşebbüsünü yapan alçaklar karşısında bir oldu ve o darbe teşebbüsünü de püskürttü. Büyük bir demokrasi savaşı verdi büyük bir mücadeleyi zaferle kazandı. Heyecanımız arttı, birliğe olan inancımız güçlendi. Şimdi bizi birbirimize bağlayan vatan gibi bayrak gibi yeni bir değerimiz var. Artık demokrasi bütün vatandaşlarımızın korumak için ölümü dahi göze aldıkları bir ortak değer olmuştur. Türkiye de demokrasi yok diyenler, demokrasiye kanıyla, teriyle , canıyla sahip çıkmasını görsün ona göre değerlendirme yapsınlar. Bu aziz millet  Avrupa'ya Amerika'ya demokrasiye iradesine namusu gibi sahip çıktığını ve büyük bir kahramanlık gösterdiğini bir kez daha gösterdi.

Ya Rabbi bu büyük milleti her daim sen koru, milletin her bir yanındaki ferdinin, Türkiye devletini her daim sen koru, İçimizdeki hainlere dışımızdaki düşmanlara karşı rabbim bizi hiçbir zaman yalnız bırakma. Ben inanıyorum rabbim biz yalnız bırakmadı, bundan sonrada yalnız bırakmayacaktır. 

Hiç endişeniz olması bu Fethullahçı Terör Örgütünü vücudumuzun her bir yerinden temizlemek vazifemizdir. Türkiye Cumhuriyeti devleti FETÖ ile artık yaşayamaz. Değerli hemşerilerim diyeceksiniz ki siz bunu niye bu kadar geç gördünüz? Doğru mu ? Ama bunlar öyle gizli bir yapı ki öyle kendilerini gizliyorlar ki ne kadar tedbir alırsanız alın görme imkanınız olmuyor. Şimdi düşünün 17 aralık olmuş , Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, bunlara karşı teyakkuz haline geçmiş ama cumhurbaşkanımızın en yakınındaki askeri yaverler FETÖ çıkıyor. Genelkurmay Başkanımızın şoförü, emir subayı,korumaları, özel kalemi en güvendiği insanlar bunların arasında çıkıyor. Takiye, takiye, takiye kendileri gizliyorlar, gizliyorlar. Bunlar öyle zannediyorlar ki haşa Cenabı Hakka karşı dahi takiye yapabileceğini zannediyorlar. Ama rabbim her zaman perdeleri kaldırabilir. Perdeleri kaldırdı, dinle eğitimle imanla ulaştıklarına inandığımız, kişilerin grupların ne büyük bir ihanet içerisinde olduğunu, ne büyük bir suç örgütüne dönüştüğünü, güneşin varlığı gibi hepimize cenabı Allah göstertti.

Evlatlar birbirine düştü, baba anayla oğlu kızı karşı karşıya geldi. Karıyla koca karşı karşıya geldi. Bunlar bizi bir bizimize düşman ettiler düşman. Şimdi bu FETÖ'nün darbe teşebbüsünde bulunan alçakları da kurşun atarken vatandaşa, bomba atarken vatandaşlara cennete gideceğine inanıyor. Çünkü Fethullah Gülen'in mehdi olduğunu her hafta Perşembe günü Allah'ın resulüyle görüşüp karar aldığına inanıyorlar.

 Böyle bir sapık anlayışa hiçbir Müslüman prim vermez. Peygamber efendimiz onlara diyor mi ki insanların yatak odalarını çekin kameraya sonra şantaj tehdit için kullanın, peygamber efendimiz demiş mi onlara kadınların çocukların üzerine tankları sürün uçaklar helikopterlerle ölüm yağdırın masum insanlara diye bir talimat mı veriyor. Ama bu talimatı verenler peygamber tüccarlığı, kuran tüccarlığı yapıyorlar ve milletimizi birbirine düşürdüler.

Şu anda dini kullanan terör yapıları etnik bölücülük yapan terör yapıları başka terör yapıları var.onun için diyorum ki analarım bacılarım babalarım kardeşlerim hepimiz yavrularımıza evlatlarımıza sahip çıkalım nerede okuyorlar kimle oturuyorlar kimle kalkıyorlar onlara sahip çıkalım aklımızı kalbimizi hiçbir kimseye rehin vermeyelim. Bunlar çok gizli çalışıyorlar bakın Selahaddini Eyyubi Alamut Kalesini kuşatmış o zaman Haşhaşilerin lideri orada kuşatıyor ve Haşhaşilerin lideri şeyh Selahaddini Eyyubi'ye iki elçi gönderiyor.Geliyor seninle görüşeceğim diyor yalnız görüşmem lazım.Selahaddini Eyyubi herkesi çıkarıyor iki kişi kalıyor. Diyor ki efendim ben yalnız görüşeceğim diyor. İki kişi de çıkar odadan. Diyor ki bunlar benim çocukluk arkadaşım ben neyi bilirsem onlarda onu bilir ben neyi saklarsam onlarda onu saklar ben neyi seversem onlarda onu sever ben neden nefret edersem onlarda ondan nefret eder deyince diyor ki, gelen elçi o yanındaki kişiye Şeyhimin emri var diyor, "yakalayın Selahaddini" diyor hançerleri çekiyorlar biri sağ tarafından bir sol tarafından Selahaddin'in boğazına hançeri dayıyorlar durun öldürün demedim. Dikkat edin cihana hükmeden Selahaddin'in sarayın da çocukluğundan beri duran kişilere öldürün dese gözünü kırpmadan öldürecek. İşte bu yapı Haşhaşilere rahmet okutacak derecede başka bir yapı.Allah milletimize devletimize zeval vermesin.İnşallah yolumuz bahtımız açıktır.Bu milletinde devletinde geleceği aydınlıktır.Geleceği karartmak isteyenler ne yaparsa yapsınlar başarılı olamayacaktır.

 Şimdi bu Fetullahçı Terör Örgütünü kullanan yabancı güçlere diyorum ki bakın bu Fetullahçı Terör Örgütü artık kullanışlı bir maşa olma vasfını kaybetmiştir.Türk milleti onların gerçek yüzünü görmüştür cezasını veriyor verecektir artık sizde bu maşayı kullanmaktan vazgeçin bu maşayı kullanırsanız sizin eliniz yanar bunlar Türkiye ye bunu yaptılar size de aynısını yaparlar başkalarına da aynısını yaparlar .Değerli hemşerilerim demokrasi nöbetimiz devam ediyor inşallah bunun bütün artçı risklerini de ortadan kaldıra ağız.Hükümetimiz kararlıdır Meclisimiz kararlıdır.Yargı adaletin hukukun gereği neyse onu yapacaktır yapmaya devam ediyor ve Türk Silahlı Kuvvetleri ülkesine milletine Anayasasına bağlı unsurlarıyla ayaktadır ve görevinin başındadır.Bundan sonra bize düşen milletimizin bünyesine sirayet etmiş bu hastalığı ve başkaca hastalıkları sona erdirmek.Eğer tedavisi olmuyorsa kesip atmak artık bunun tedavisinin olmadığı anlaşılmıştır bumdan sonra bu uru kesip atacağız Türkiye'miz daha güçlü daha dinamik geleceğe koşacak bizim evlatlarımız yarınlarda daha güçlü Türkiye'nin daha müreffeh bir Türkiye'nin vatandaşı olarak yaşamaya devam edecektir.”

      

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 2643 - Toplam : 2516042 kişi ziyaret etmiştir.