BOZDAĞ: “DEMOKRASİ DÜŞMANI FETÖ KAYBETTİ”

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tepki için Kızılay Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaşa hitap eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, demokrasi düşmanlarının kaybettiğini söyledi.

Bozdağ’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

"15 Temmuz, Türkiyemizin yaşadığı kara bir tarihi gündür. Milletimiz, Pensilvanya'daki bedduacı başı FETÖ liderinin emir ve komutası altındaki askerlerinin darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalmıştır. Allah'ın izniyle bu karanlık teşebbüs başarısız olmuştur. Herkes köşesine çekilip tir tir titrerken yanıldılar, kaçan bir cumhurbaşkanı, başbakan ve hükümet olmadı, kapısını kapatan bir meclis olmadı. Darbeye arka çıkan bir siyaset, iktidarıyla muhalefetiyle olmadı. Medya darbeye şakşakçılık yapmadı, hepsi darbenin karşısında dimdik durdu. Ama en önemlisi, aziz milletimiz darbecilerin karşısında ayağa kalktı. Biz burada nöbetteyiz, irademizin sahibiyiz."

"Demokrasi artık hepimizin ortak değeridir. Ezan gibi, bayrak gibi bizi bir arada tutan ortak değerimizdir. Bütün partiler yekvücut oldu."

"Altın nesil diye milletin altını oyan bir nesil yetiştirdiniz"

"Yıllarca siz bu milleti, 'Dinini bilen, iyi eğitimli insanlar yetiştiriyoruz' diye uyuttunuz. 'Altın nesiller' diye övünerek anlattınız ama milletin altını oyan bir nesil yetiştirdiniz.Millete ve meclisine bomba yağdıran, gözünü kırpmadan masumları öldürecek katiller yetiştirdiniz. Yetiştirdikleriniz haşhaşilere rahmet okutur."

"Peygamberimizle sohbet ediyor, kararları öyle alıyormuş"

"FETÖ'nün elebaşı her hafta Peygamberimizle sohbet ediyor, kararları öyle alıyormuş. Peygamberimiz sizlere istişarelerinizde talimat mı verdi, bacılarınızın üzerinden tankla geçin diye. Peygamberimiz size 'Meclis'i bombalayın, cennete gireceksiniz' mi dedi. Bizim inandığımız kitapta bunların yaptığına yer yoktur."

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 2485 - Toplam : 2515884 kişi ziyaret etmiştir.