Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BOZDAĞ ABD DE,VATANDAŞLARLA BULUŞTU
29.10.2016

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Amerika Birleşik Devletlerinde temasları sırasında "Kuran Sanatları Sergisini"ziyaret etti. Bozdağ,Diyanet Camii ve Külliyesini ziyaret ederken,Vaşington Büyükelçiliğinde sergilenecek olan ve Anadolu Ajansı tarafından açılan "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" sergisinin açılışını yaptı. Bozdağ, Büyükelçilikte düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katıldı.  

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Amerika Birleşik Devletleri resmi ziyareti sırasında Vaşington'da, Kur'an-ı Kerim sanatları sergisini gezdi. İlk defa Türkiye toprakları dışına çıkarılan, Osmanlı mirası nadide el yazması Kur’an-ı Kerim eserlerinin sergilendiği müzedeki eserleri titizlikle inceleyen Bakan Bozdağ, sergi ziyaretinden sonra ABD Marylanddaki Diyanet Camii ve Külliyesini ziyaret ederek Kuran öğrenimi verilen bir sınıfta öğrencilerle sohbet etti.

Bu ziyaretlerinin ardından Bakan Bozdağ, Anadolu Ajansı  foto muhabirlerinin FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaşananları yansıtan "15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi" başlıklı fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

Bozdağ konuşmasında, "Anadolu Ajansının 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırası ve sonrasını fotoğraflarla anlatan bu sergiyi Washington Büyükelçiliği'nde birlikte açıyoruz. Sergi, 15 Temmuz'u fotoğraflarla da olsa daha yakından anlamamıza yardımcı olacaktır. Ben Anadolu Ajansını bundan dolayı kutluyorum. Besmeleyle açıyorum. Bir daha 15 Temmuzlar yaşanmasın, hiçbir vatandaşımızın burnu kanamasın, Demokrasimiz, Cumhuriyetimiz ve Devletimiz ilelebet payidar olsun." dedi.

Türkiye'nin Vaşington Büyükelçiliğinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle düzenlediği resepsiyona da katılan Bakan Bozdağ İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan resepsiyonda bir konuşma yaparak, Cumhuriyet'in önemine vurgu yaptı.

Amerika'da yaşayan Türk vatandaşlarının da katıldığı resepsiyonda katılımcılarla sohbet ederek  hatıra fotoğrafı çektirdi.

    

    

   

  

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr