BAKANI GÜL: ÇORUM’A YAKIŞIR YENİ BİR HİZMET BİNASI KAZANDIRACAĞIZ
06.11.2020

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çorum'da yapımı planlanan adliye ek hizmet binasının proje alanında inceleme yaptı. Gül, "Mevcut Adliye binasından daha büyük bir alanda ek bina yapmayı hedefliyoruz. Çorum’a yakışır bir hizmet binasını kazandıracağız.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çorum’a gitti. Çorum programı kapsamında Çorum Adliyesini de ziyaret eden Bakan Gül, adliye ek binasının yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Çorum’un mevcut Adliye binasının yetersiz kaldığını ve daha büyük bir binaya ihtiyacı olduğunu belirten Bakan Gül, “Milletvekillerimiz, belediye başkanımız, başsavcımız ve baro başkanımız konuyla ilgili taleplerini bize daha önce iletmişti. Ek bina yapılacak alanda çalışmalarımızı yaptık. İnşallah mevcut Adliye binasından daha büyük bir alanda ek bina yapmayı hedefliyoruz. Çorum halkına daha iyi şartlarda adalet hizmeti vereceğiz. Çorum’a yakışır bir hizmet binasını kazandıracağız.” dedi

ACIMIZA YÖNELİK SUÇ TEŞKİL EDEN İFADELER ASLA KABUL EDİLEMEZ

İzmir depremi ile ilgili sosyal medyadan provokatif paylaşımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Gül; "Bizim acımız varken acımızı suiistimal eden, İzmir’imize yönelik, acımıza yönelik suç teşkil eden ifadeler asla kabul edilemez. Hukuk bunun için vardır ve nitekim Cumhuriyet Savcılıklarımız da harekete geçmiştir Türkiye’nin farklı yerlerinde. Bu konuda tespitler yapılmıştır kolluk marifetiyle ve gerekli hukuki süreçler başlamıştır. Bildiğiniz gibi bunlardan 3 tane tutuklama olmuştur. Süreç yargı mercileri tarafından takip edilmektedir. Kimsenin bir şehre veya kişilere hakaret etme hakkı yoktur. Adalet bunun için vardır. Beklentimiz bu konuda hak ettiği cezayı almasıdır. Onu da yapacak olan yargı mercileridir. Bizler de takip ediyoruz" diye konuştu.

 Deprem sonrasında sorumlularla ilgili gelişmeleri takip ettiklerini aktaran Bakan Gül; "Bir diğer konu da depremle ilgili sorumluluğu bulunanlarla alakalı biliyorsunuz İzmir Cumhuriyet Başsavcılığımız bir soruşturma başlattı. Bu konudaki gelişmeleri de kamuoyu ile paylaşıyor. Yine bu süreç de yargı mercileri tarafından deliller tespit edilerek bağımsız bir mecrada işlemektedir, takip edilmektedir. Milletimiz olarak hepimizin beklentisi de adaletin yerini gecikmeden yerini bulmasıdır. Dolayısıyla yargı mensuplarımız da yapmış oldukları bu çalışmaları tüm kamuoyu olarak bizler de takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Gül Adliye ziyaretinin ardından Adliye binası yanındaki Ulukavak Mahallesi Muhtarlığı’nı ziyaret etti ve vatandaşlarla sohbet etti.
 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr