BAKAN GÜL`DEN SIFIR ATIK PROJESİ`NE TAM DESTEK
06.11.2018

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sıfır Atık Projesi kapsamında bakanlık koridorlarına yerleştirilen atık kumbaralarına cam, plastik, kâğıt atıklarını atarak “Çevreye sahip çıkmak hem tabiata hem insanlığa karşı sorumluluğumuzun gereğidir.” dedi.

Adalet Bakanı Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ve Türkiye geneli yaygınlaştırılması hedeflenen Sıfır Atık Projesi’ne tam destek verdi.

Türkiye’de yaygınlaşması amaçlanan sıfır atık projesinin sadece bir çevre duyarlılığı çalışması değil, aynı zamanda insanlığın geleceği adına bir sorumluluk vazifesi olduğunu vurgulayan Adalet Bakanı Gül şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı Sıfır Atık Projesi’ne Adalet Bakanlığı olarak destek veriyoruz. Çevreye sahip çıkmak hem tabiata hem insanlığa karşı sorumluluğumuzun gereğidir. Bu kapsamda geri dönüşüm projesiyle hem ekonomiye hem de esas itibariyle çevreye katkı sağlayarak,  gelecek nesillere yaşanabilir Türkiye bırakmayı hedefliyoruz.”

CEZAEVİ VE ADLİYELER DE PROJEYE KATILACAK

Bakanlık bünyesinde proje ile ilgili görevlendirmeler yapıldığını vurgulayan Bakan Gül, projenin yaygınlaştırılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile gerekli protokolün de imzalandığını kaydetti. Türkiye geneli cezaevi ve adliyelerde de projeyi başlatmayı hedeflediklerini anlatan Bakan Gül, “Cezaevlerinde ve adliyelerde yaygınlaştırarak sürdüreceğiz. Daha temiz daha yeşil daha çevreci bir anlayışı her yerde uygulayacağız. Ben emeği geçen tüm adalet bakanlığı personellerimize teşekkür ediyorum. Hem vatandaşlarımız hem yargı mensuplarımız adliyelerde de bu çevre sorumluluğunu yerine getireceklerdir. İnşallah daha güzel daha temiz daha yeşil daha çevreci bir anlayış yaygınlaşarak sürdürülür.” diye konuştu.

ÇALIŞMA EKİBİ İŞ BAŞINDA

Adalet Bakanlığı’nda Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm birimlerde personeller görevlendirilerek Sıfır Atık Çalışma Ekibi kuruldu. Ekip periyodik olarak toplantılar yaparak süreci değerlendiriyor. Bakanlık ana bina ile ek 1 ve ek 2 binalarımıza da uygulama ekipmanları olan ayrıştırma kutuları ve atık kumbaraları temin edildi.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr