BAKAN GÜL: YARGI REFORMUMUZUN ODAĞINDA 84 MİLYONUN ORTAK BEKLENTİ VE İRADESİ VAR
18.06.2021

BAKAN GÜL: YARGI REFORMUMUZUN ODAĞINDA 84 MİLYONUN ORTAK BEKLENTİ VE İRADESİ VAR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan 4. Yargı Paketi ile ilgili olarak, “İnsan haklarına dayalı hukuk devleti perspektifiyle hazırlanan Dördüncü Yargı Paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Yargı reformumuzun odağında vatandaş memnuniyeti, temelinde Edirne’den Kars’a 84 milyonun ortak beklenti ve iradesi var.” dedi.

4’üncü Yargı Paketi’nin Meclis’e sunulmasının ardından sosyal medyadan bir paylaşım yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, daha kaliteli, daha öngörülebilir ve daha erişilebilir adalet hizmetleri yolunda Türkiye’nin son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladığını söyledi.

ŞİMDİ, BEŞİNCİ YARGI PAKETİ İÇİN KOLLARI SIVAMA VAKTİ

Herkes için güven veren hukuk amacının tüm milletvekillerince destekleneceğine inandığını kaydeden Bakan Gül, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Yargı reformumuzun odağında vatandaş memnuniyeti, temelinde Edirne’den Kars’a 84 milyonun ortak beklenti ve iradesi var. Bugün Meclise sunulan Dördüncü Yargı Paketi de aynı iradenin ürünüdür. Bu anlayış; iyi, doğru ve istikrarlı bir uygulama için de önemli bir kaynak olmalıdır. Daha kaliteli, daha öngörülebilir ve daha erişilebilir adalet hizmetleri yolunda Türkiye son 19 yılda kesintisiz reform iradesiyle çağ atladı. Reform irademiz milletin yargı adaletinden beklentileri ve çağın ihtiyaçları doğrultusunda daha da güçlenerek devam ediyor, devam edecek. İnsan haklarına dayalı hukuk devleti perspektifiyle hazırlanan Dördüncü Yargı Paketi ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Herkes için güven veren hukuk amacımızın tüm milletvekillerince destekleneceğine inanıyorum. Şimdi, Beşinci Yargı Paketi için kolları sıvama vakti…”

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr