Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BAKAN GÜL: ÜLKEMİZ, DEVLETİMİZ BÜYÜK, HİÇBİR PROVAKASYONA GELMEDEN SÜKÛNET, SAĞDUYU İLE BÜTÜN BUNLARI AŞACAK GÜÇTEYİZ
13.08.2021

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara'da iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Emirhan Yalçın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Bakan Gül, “Ülkemiz, devletimiz büyük, hiçbir provakasyona gelmeden sükûnet, sağduyu ile bütün bunları aşacak güçteyiz” dedi.

BUNU YAPANLAR KARŞISINDA HUKUKU ELBETTEKİ BULACAK

Altındağ’da bulunan taziye evine giden Adalet Bakanı Gül, Emirhan Yalçın'ın babası Osman Yalçın'a ve yakınlarına başsağlığı diledi. Böyle olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Gül, "Emirhan kardeşimizin acısı bizlerin acısı, hepimizin yüreği yandı. Failler de tespit edildi, yakalandı, tutuklandı. En ağır şekilde hak ettikleri cezayı alacaktır. Rabbim bir daha böyle bir olay yaşatmasın. Hiçbir Emirhanımızın, hiçbir çocuğumuzun başına gelmesin. Herkes kurallara uymak zorunda. Kim karşı çıkar yanlış yaparsa elbette bunun cezasını çekecektir. Kimsenin huzuru bozmaya, kamu düzenini bozmaya hakkı yok. Bunu yapanlar da karşısında hukuku elbette bulacaktır. Kim suç işlemişse tabii ki o suç işleyen cezasını çekecektir.” diye konuştu.

KİM KURALLARA UYMUYOR, KİM YANLIŞ YAPIYORSA TAKİP EDİYORUZ

Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için tüm kurumların el birliğiyle koordinasyonlu bir şekilde çalıştığını belirten Bakan Gül, Emirhan Yalçın’ın davasının takipçisi olacaklarını kaydetti. Bakan Gül, "Her türlü tedbir alınıyor hiç merak etmeyin hepsi yakından takip ediliyor. Kim kurallara uymuyor, kim yanlış yapıyorsa hepsinin titiz şekilde takibi yapılıyor. Müsterih olun. Emirhan’ın faillerini adalet yerini buluncaya kadar takip edeceğiz. Dava da bizim davamız hiç merak etmeyin. Yargı, polisimiz tüm kurumlarımız açısından müsterih olun” dedi.

BAKAN GÜL KUR’AN-I KERİM OKUDU

Taziye ziyaretinde, ailenin isteği üzerine Kur'an-ı Kerim de okuyan Gül, daha sonra ise şu açıklamalarda bulundu:

 

"Hepimiz aynı aileyiz, hepimiz biriz. Her zaman yanınızdayız sonuna kadar da takip edeceğiz. Ülkemiz, devletimiz büyük, bu sorunları telafi edecek güçteyiz, milletimizle birlikte bunları aşacağız. Sizin acınız bizim de acımız. Daha fazla tedbirler alınarak bu tür vakaların bir daha yaşanmaması adına hep beraber müteyakkız da olacağız, tedbirlerimizi alacağız. Bu tür hadiseleri bir daha yaşamamak istiyoruz, Rabb'im sizlere sabır versin."

YARALI GÜLER’İ DE ZİYARET ETTİ

Bakan Gül, ayrıca Emirhan Yalçın'ın hayatını kaybettiği olayda yaralanan Ali Yasin Güler’i de tedavi gördüğü Ankara Hastanesi'nde ziyaret etti. Odasında ziyaret ettiği Ali Yasin Güler ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Gül, tedavi süreciyle ilgili de bilgi aldı.

Adalet Bakanı Gül’e, Ankara Valisi Vasip Şahin, Altındağ Kaymakamı Cumali Atilla, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı eşlik etti.

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr