BAKAN GÜL: TERÖRLE MÜCADELEDE TÜRK YARGI SİSTEMİNİN BAŞARISI TAKDİRE ŞAYAN
08.10.2018

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Türkiye'de huzurun, birlik ve beraberliğin temini anlamında yargının büyük bir rolü var. Özellikle terörle mücadele anlamında da Türk yargı sisteminin vermiş olduğu başarı takdire şayandır." dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a gelen Bakan Gül, Valilik ve adliyeye ziyarette bulundu.

Şırnak Adliyesi’nde hakimler, savcılar ve adliye personelince karşılanan Gül, basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından Valiliğe geçti. Vali Aktaş ile görüşen Gül, kentteki ziyaretlerine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Şırnak'ta son kararname doğrultusunda hakim ve savcı atamaları ile yeterli sayıya ulaşıldığını belirtti.

 BU BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ, KARDEŞLİĞİ DAHA İLERİYE GÖTÜRECEĞİZ

Hakim, savcı ve personelin büyük bir özveriyle çalıştığını vurgulayan Bakan Gül, "Türkiye'de huzurun, birlik ve beraberliğin temini anlamında yargının büyük bir rolü var. Özellikle terörle mücadele anlamında da Türk yargı sisteminin vermiş olduğu başarı takdire şayandır. Ben gayret içerisinde, fedakarlıkla çalışan tüm yargı mensuplarımıza, adliye personelimize ve avukatlarımıza teşekkür ediyorum." dedi. Terörün ortadan kalkmasına yönelik devletimiz büyük bir kararlılıkla mücadele ettiğini vurgulayan Bakan Gül, "Terörün Kürt ve Türk kardeşliğini, barışı nasıl bozduğunu en iyi bu bölge halkı biliyor." diye konuştu.

Devletin terör örgütünün bölgede yarattığı tahribatın hem maddi hem manevi giderilmesi için büyük çalışmalara imza attığını belirten Bakan Gül, "Bin yıllık kardeşliğimiz daha da artarak devam edecek. Hükümetimiz terör örgütünün burada tahrip ettiği binaların yerine yenilerini yapıyor. Sadece maddi olarak değil manevi olarak da devletimiz, hükümetimiz milletin daima yanında olmaya devam ediyor. Bu birliği, beraberliği, kardeşliği her zaman daha da ileriye götüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Gül, Şırnak'ta terör örgütünün gerçekleştirdiği çukur hadiselerinde millete, Şırnak halkına verdiği zararı hükümetin telafi ettiğini belirterek, toplu konut hizmetleriyle, diğer yerel yönetim hizmetleriyle devletin, hükümetin her zaman olduğu gibi yine halkın yanında olmaya devam ettiğini aktardı. Bakan Gül ayrıca beraberindeki heyet ile birlikte terör mağdurları için yapılan konutları gezdi.

Bedelli askerlikte adli tatil talebi ile ilgili de değerlendirme yapan Bakan Gül, talebin Milli Savunma Bakanlığına yazılı ve sözlü yapıldığını, kısa zamanda netice alınacağını kaydetti.

CİZRE’DE ESNAF ZİYARETİ

Adalet Bakanı Gül, Şırnak'ın Cizre ilçesinde de bir takım ziyaretlerde bulundu. Adliyede hakim, savcı ve personel ile bir araya gelen Bakan Gül, ayrıca Cizre esnafını ziyaret etti. Bakan Gül, bir çay ocağında vatandaşlarla çay içti, sohbet etti.

 

   

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr