BAKAN GÜL SOMALİ YENİ ADALET BAKANI NUR’U TEBRİK ETTİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Somali'nin yeni Adalet Bakanı Abdulkadir Muhammed Nur ile görüşerek tebriklerini iletti. Görüşmede Bakan Gül Somalili mevkidaşı Nur’u Türkiye’ye davet etti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Somalili mevkidaşı Abdulkadir Muhammed Nur ile yaptığı telefon görüşmesinde, yeni Adalet Bakanı olarak atanmasından dolayı mutluluk duyduğunu, tüm Türkiye hukuk camiası adına kendisini tebrik ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da selam ve tebriklerini ileten Gül, "Çok mutlu olduk, çok tebrik ediyoruz. Her zaman yanınızdayız sizlerin. Başarılar diliyorum." dedi.

Bakan Nur da Gül'e teşekkür ederek, iki ülke ilişkilerinin daha ileri taşınması temennisinde bulundu. Gül ise Nur'u en yakın zamanda Türkiye'ye davet ettiğini, iki ülke ilişkilerini iyi düzeye çıkarmaya ve adli konuda iş birliği yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Öte yandan gerçekleştirdikleri telefon görüşmesine ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulunan Gül, şunları kaydetti:

“Somali'nin yeni Adalet Bakanı sayın Abdulkadir Muhammed Nur ile görüşerek tebriklerimi ilettim. Türkiye'de üniversite eğitimi alan kıymetli mevkidaşım ile ülkelerimiz arasındaki dostane ilişkiyi ve adli iş birliğimizi daha ileriye taşıyacağımıza inancım tam.”

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 4813 - Toplam : 3475205 kişi ziyaret etmiştir.