Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BAKAN GÜL SİNCAN CEZA İNFAZ KURUMUNU ZİYARET ETTİ
31.10.2019

Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünü ziyaret eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, infaz süreciyle ilgili “Soruşturma aşaması, kovuşturma aşaması ve infaz aşaması, ceza yargılamasının önemli bir parçasıdır. Suçluyla mücadele, suçla mücadele anlamında infaz çok önemlidir” değerlendirmesinde bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül beraberindeki heyetle birlikte Ankara’da bulunan Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünü ziyaret etti. Sincan Açık Cezaevi’nde yapılan çalışmalar hakkında detaylı bir sunum alan Bakan Gül, daha sonra cezaevi çalışanlarıyla öğlen yemeği yedi. Yemek sonrası bir konuşma yapan Bakan Gül, infaz sürecinin suç ve suçluyla mücadeledeki önemine vurgu yaptı. “Devletimizin suçluyla mücadele anlamında önemli bir safhası infazdır” diyen Gül, infaz sürecinin temelinin kişileri yeniden topluma kazandırmak olduğunu hatırlattı. Her insanın başına gelebilecek bir olay neticesinde cezaevine düşebileceğine dikkat çeken Gül, “Cezaevine düşen bu kişileri ailesine topluma yaşadığı çevreye faydalı bireyler olabilmeleri için bizim gayret etmemiz, çaba göstermemiz lazım. İşte o yüzden iş yurtları çalışmaları, o yüzden kütüphaneler, o yüzden her türlü protokolle spor yapmaları, kültürel faaliyet yapmaları için her türlü gayret ve çalışmayı yapıyoruz” dedi.         

CEZAEVİ PERSONELİ ÖNEMLİ BİR GÖREVİ MİLLET ADINA İFA EDİYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, konuşmasında büyük fedakârlıklarla çalışan cezaevi personeline de teşekkür etti. Cezaevi personelinin yıllardır beklediği yıpranma payında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın desteğiyle önemli düzenlemeler yapıldığını belirten Gül,  cezaevi personelinin devletin önemli bir görevini millet adına ifa ettiğini söyledi. Gül, cezaevi personelinin tutuklu ve hükümlülerin insanca yaşaması için her türlü çabayı gösterdiğini dile getirdi.

      

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr