BAKAN GÜL, ŞEHİT POLİS FETHİ SEKİN VE MÜBAŞİR MUSA CAN’I ANDI
05.01.2022

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İzmir Adliyesine 5 yıl önce terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen hain saldırıda şehit olan polis memuru Fethi Sekin ile mübaşir Musa Can’ı rahmetle andı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şehitlerin nice canları korumak için canlarını ortaya attığını belirten Adalet Bakanı Gül, “Fethi Sekin, nice canları korumak için canını ortaya koyan, vatanın kahraman evladı. İzmir Adliyesi’nde şehit olan polis memuru Fethi Sekin'i ve adliye personelimiz Musa Can'ı rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İZMİR ADLİYESİ’NDE ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Şehit polis memuru Fethi Sekin ile adliye personeli Musa Can, şehadetlerinin 5. yılında İzmir Adliyesi mensuplarının katıldığı törenle anıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen anma programında şehitler anısına lokma döktürüldü ve mevlit okutuldu. İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Oktay Tabur'un da aralarında bulunduğu savcı ve hakimler ile adliye personeli, Fethi Sekin'in heykeline ve şehit düştüğü yere karanfil bıraktı. Adliyenin protokol girişinde de Şehit Fethi Sekin ile Musa Can'ın fotoğraf ve videolarından oluşan bir sinevizyon gösterisi yapıldı. Program, şehitlere dua edilmesiyle sona erdi. Program kapsamında İzmir Adliyesi’nde Kızılaya kan bağışı kampanyası da düzenlendi.

İZMİR ADLİYESİ ÇALIŞANLARI ŞEHİTLER ANISINA VİDEO HAZIRLADI

İzmir Adliyesi personeli de, adliyeye düzenlenen saldırıda şehitlik mertebesine ulaşan görev arkadaşları Fethi Sekin ve Musa Can için 3 buçuk dakikalık bir video hazırladı. İzmir Adliyesi’nin internet sitesi ve sosyal medyada yayımladığı videoda, kahramanlığıyla facianın önüne geçerek canını veren polis memuru Fethi Sekin ve saldırı sırasında yaşamını yitiren Musa Can ile ilgili adliye personelinin mesajları bulunuyor.

 

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr