BAKAN GÜL, ŞEHİT AİLESİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜRDÜ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bayram ziyareti için gittiği şehit ailesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştürdü.

Ceza infaz kurumlarındaki görüşmelerinin ardından bayram ziyaretlerini sürdüren Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,  geçtiğimiz şubat ayında Irak'ın kuzeyindeki Gara'da şehit düşen piyade er Müslüm Altıntaş'ın ailesini ziyaret etti. Aileye taziyelerini ileten Bakan Gül, şehit babası Şevket Altıntaş ile annesi Songül Altıntaş’ın Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Görüşme sırasında Bakan Gül, Altıntaş Ailesi’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştürdü. Aileye taziyelerini iletip bayramlarını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabb'im inşallah Müslüm evladımızı cennette anne babasıyla kavuştursun." dedi. “Vatan sağ olsun” diyen şehit babası Şevket Altıntaş da, "Şüphesiz cennete kavuşacağımıza inanıyoruz. En büyük desteğimiz de bu. Bunun gururunu yaşıyoruz. Artık bu toprakta da bayrakta da kanım var. Benim için bu söz çok değerli. Bu şeref tek bana değil yedi sülaleme yeter." diye konuştu. Anne Songül Altıntaş da Erdoğan ile telefonla görüşüp bayramını kutladı.

Bakan Gül, daha sonra şehit er Enes Kaya ile jandarma er Adil Kabaklı'nın da ailelerini ziyaret edip bayramlarını kutladı.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr