Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BAKAN GÜL: “MİLLETİMİZİN BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜ, YARGI REFORMU STRATEJİMİZİN İNSAN HAKLARI EKSENİNE ODAKLANMASINDA DA TEMEL ETKEN OLMUŞTUR.”
09.12.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bu gün 82 milyonu kucaklayan yönetim anlayışı kaynağının tarih boyunca bu coğrafyayı bütün insanlar için barış yurdu haline getiren bu aziz millet olduğunu dile getirerek, “Milletimizin birlikte yaşama kültürü, Yargı Reformu Stratejimizin insan hakları eksenine odaklanmasında da temel etken olmuştur” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Bakan Gül mesajında, dünyanın çeşitli bölgelerindeki baskı, zulüm, demokrasi dışı müdahaleleri konuşulduğu son insan hakları günü olması temennisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin ‘Dünya beşten büyüktür’ parolasını uluslararası topluma öğrettiğini vurgulayan Bakan Gül mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarih boyunca bu coğrafyayı rengi, dili, dini ne olursa olsun bütün insanların huzur ve barış içinde yaşadığı esenlik yurdu haline getiren aziz milletimiz, bugün de 82 milyonu kucaklayan yönetim ve adalet anlayışımızın en büyük ilham kaynağıdır. Milletimizin birlikte yaşama kültürü, Yargı Reformu Stratejimizin insan hakları eksenine odaklanmasında da temel etken olmuştur. Hukuk politikalarımızı bu eksen üzerinde oluşturmaya devam edeceğiz. Zira, insan haklarına dayalı bir devleti idaresinin devamı, insan onurunun, insan hak ve hürriyetlerinin korunup geliştirilmesiyle mümkündür. Cumhuriyetimizin 100. yılını karşılamaya hazırlandığımız önümüzdeki dönemde “güven veren ve erişilebilir adalet” anlayışı ile reform belgemizde önümüze koyduğumuz hedefleri birer birer hayata geçirme kararlılığındayız. Bu düşüncelerle, Dünya İnsan Hakları Günü’nü bir kez daha kutluyor, bu günün tüm dünyada barış, adalet ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.”

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr