BAKAN GÜL, İNFAZ KORUMA MEMURLARININ BAYRAMINI KUTLADI

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep'teki ceza infaz kurumlarında görev yapan infaz koruma memurlarıyla bir araya gelerek bayramlarını kutladı.

Adalet Bakanı Gül, ilk olarak Şehitkamil Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret edip burada görevli infaz koruma memurları ve personelle buluştu. Çalışanların bayramını kutlayan Gül, taleplerini dinlendi. Ceza infaz kurumu çalışanlarının büyük fedakarlık ve özveriyle çalıştığını belirten Bakan Gül, özlük haklarının daha da iyileştirilmesi için gayret ettiklerini kaydetti.

“PERSONELİMİZ DAHA İYİ İMKANLARA LAYIK”

Ceza infaz kurumu personelinin daha iyi koşullarda çalışmalarıyla ilgili olumlu gelişmelerin olduğunu bildiren Gül, "Sözleşmeli arkadaşlarımızın kadroya geçmesi, çalışan arkadaşlarımızın özlük haklarının daha fazla iyileşmesi için çalışmalar, bizim temel gündemimizdir. Bu konuda güzelce neticeler almayı ümit ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin sayesinde eski çalışma ortamları, eski imkanlar artık geride kaldı. Şimdi çok daha iyi imkanlarımız var ama personellerimiz daha iyisine layıktır anlayışıyla daha güzel ortamlar olunması için çalışmalara devam ediyoruz. Tüm personelimizin bayramını tebrik ediyorum. Rabb'im baklava tadında ve sağlık içinde nice bayramlara kavuştursun." dedi.

Bakan Gül daha sonra Gaziantep L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nu ziyaret edip jandarma birliğiyle, 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları ve yol güzergahındaki uygulama noktasındaki polislerle de bayramlaştı.

Bakan Gül'e ziyaretlerinde Gaziantep Valisi Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de eşlik etti.

Adalet Bakan Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da bayramlaşmaya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

"Gaziantep Şehitkamil Açık Ceza İnfaz Kurumunda görevli personelimiz ile bayramlaştık. Türkiye'nin 81 ilinde adalet hizmetlerini kesintisiz yürüten arkadaşlarımın bayramını tebrik ediyor, hepsine selamlarını gönderiyorum."

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr