BAKAN GÜL, HUDER SAMSUN ŞUBESİNİ ZİYARET ETTİ
18.12.2017

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Samsun Şubesi'ni ziyaret ederek, Başkan ve üyelerle bir araya geldi. HUDER’in önemli bir meslek kuruluşu olduğunu belirten Bakan Gül, “Özellikle 28 Şubat’ın en koyu günlerinde HUDER dik duruş sergileyerek, çok önemli bir misyon ifa etti.  Şimdi de FETÖ darbe yargılamalarını yakından takip ediyor” dedi.

Adalet Bakanı Gül, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, HUDER’in insan hakları ve hukukun üstünlüğü alanında çok önemli hizmetler yapan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

Köklü geçmiş ve geniş üye yapısıyla hukuk ve insan hakları alanında Türkiye’nin en önemli Sivil Toplum Kuruluşları arasında HUDER’in  olduğunu anlatan Abdulhamit Gül, şöyle konuştu:

“HUDER, önemli bir meslek dayanışma derneği olarak hizmet veriyor. Benim de öğrencilik yıllarımda ve meslek hayıtımda çalışmalarından yararlandığım bir Sivil Toplum Örgütüdür. HUDER, 28 Şubat’ın post modern darbecilerin postalarına, darbe girişimlerine karşı avukatlarıyla, üyeleriyle dik duran, yargılamalarda, mahkemelerde açtıkları davalarda daima demokrasinin hukukun yanında olmuş bir sivil toplum örgütüdür. Bu gün de HUDER özellikle FETÖ darbe yargılamalarında da üyelerinin büyük bir çoğunluğunun bu davalarda görev aldığı, diğer birçok sivil toplum kuruşu gibi çalışmalara destek bulunmaktadır.”

HUDER üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada konuşan HUDER Samsun Şube Başkanı Hüseyin Kaya, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, her zaman yargı alanında dik bir duruş sergileyeceklerini kaydetti. 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr