BAKAN GÜL: GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ TÜM REFORMLARIN TEMELİNDE İNSAN ODAKLI YÖNETİM ANLAYIŞI BULUNMAKTADIR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bakanlık olarak yaptıkları çalışmaların demokrasi ve insan haklarının daha da ileriye ulaşması ekseninde olduğunu belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz tüm reformların temelinde insan odaklı yönetim anlayışı bulunmaktadır.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Adalet Komisyonu Başkanlarıyla yıllık değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda konuşan Bakan Gül, Yargı Reformu Strateji Belgesi'yle adalet sistemine, hak ve özgürlükler ile adalete ilişkin temel yaklaşımlarını ortaya koyduklarını hatırlatarak, "Yargı teşkilatımızda insan odaklı bir adalet anlayışının geliştirilmesini, hak ve özgürlükleri esas alan bir yaklaşımın eksiksiz biçimde benimsenmesini önde tuttuk. Hukuk güvenliğinin güçlendirilmesi ve adalete erişimin kolaylaştırılmasını da temel ilke olarak belirledik." açıklamasında bulundu. Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bütün çalışmalarımız vatandaşımıza layık oldukları adalet hizmetini sunabilmek için hukuk standartlarımızı en ileri seviyeye çıkarmaya yöneliktir." dedi.

Adalet Bakanı Gül konuşmasında devletin temelinin adalet, adaletin temelinin insan hak ve onuru olduğunu vurguladı. Bakan Gül konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Çalışmalarımız, vatandaşlarımızın talepleri ve ülkemizin ihtiyaçları, demokrasimizin ve insan haklarının daha da ileriye ulaşması eksenine odaklanmaktadır. Hukuk sistemimizin bu eksene odaklanabilmesi ancak iyi işleyen bir yargı ile mümkündür. Gerçekleştirdiğimiz tüm reformların temelinde insan odaklı yönetim anlayışı bulunmaktadır.”

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 353 - Toplam : 3477218 kişi ziyaret etmiştir.