BAKAN GÜL’DEN MESCİD-İ AKSA AÇIKLAMASI: İNŞALLAH BAYRAM VESİLESİYLE İNSANLIK VE HUKUK KAZANIR
13.05.2021

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına ilişkin, "Küresel bir adaletsizlik ve zulüm var. İnşallah bayram vesilesiyle insanlık ve hukuk kazanır. Bu vahşet, yeryüzündeki tüm zulümler ve haksızlıklar sona erer. Duamız budur." dedi.

Adalet Bakanı Gül, Gaziantep’te bayram namazının ardından cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşıp çocuklara hediye verdi. Bakan Gül, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail’in saldırıları sonucu Mescid-i Aksa'da yaşanan vahşet ve barbarlık nedeniyle bayrama hüzünle girildiğini söyledi.

KÜRESEL BİR ADALETSİZLİK VE ZULÜM VAR

İslam'ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa'daki zulmün bir an önce sona ermesi ve Mescid-i Aksa ile Kudüs'ün özgürleşmesi için dua ettiklerini belirten Bakan Gül, “Tüm insanlığın, vicdanı olan herkesin, hukuk ve insanlıkla bağdaşmayan tavırlarla ilgili sesini yükseltmesi, uluslararası mekanizmaların, tüm kurumların bu hukuk dışılığa son vermek için hareket etmesi insanlık adına hepimizin ortak beklentisidir. Küresel bir adaletsizlik ve zulüm var. Bu zulme karşı inşallah bayram vesilesiyle insanlık ve hukuk kazanır. Bu vahşet, yeryüzündeki tüm zulümler ve haksızlıklar sona erer. Duamız budur." diye konuştu.

Bayram sevincinin ülke genelinde yaşandığını aktaran Gül, küslük ve dargınlıkların sona erdiği, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin katlanarak arttığı bir bayram yaşanması temennisinde bulunarak, "Pandemi koşullarında bir bayram idrak ediyoruz. İnşallah salgınla geçirdiğimiz son bayram olur. Önümüzdeki yıllarda sağlık ve sıhhatli bayramlara kavuşuruz. Tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum" dedi.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr