Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BAKAN GÜL: CEZAEVİ PERSONELİ BÜYÜK BİR ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR
24.10.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Programı kapanış töreninde yaptığı konuşmada, bu mesleği yapanların hukuka bağlı olarak çalıştıklarına dikkat çekerek, infaz koruma memurlarının büyük özveriyle çalıştıklarını belirtti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İnfaz ve Koruma Memuru Yetiştirme Programı kapanış törenine katıldı.

Programda bir konuşma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, cezaevi personelinin büyük bir özveriyle ve hukuka bağlı olarak çalıştığına vurgu yaptı. “Ülkemizde özellikle suç ile mücadele anlamında çok önemli katkıları yapan önemli bir mesleğe mensupsunuz” diyen Bakan Gül, cezaevi personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

ADALET DEVLETİN TEMELİDİR

Cezaevindeki bütün mahkumların devletin koruması altında olduğuna dikkat çeken Gül, adaletin devletin temeli olduğunu hatırlatarak, “İnsanı yaşatırsak devlet ayakta kalır inancını her zaman aklımızda tutmamız lazım” tavsiyesinde bulundu. Hukukun üstünde hiçbir güç olmadığını dile getiren Bakan Gül, cezaevi çalışanlarının avukat, mahkum ve çalışma arkadaşlarıyla ilişkilerini hukuk çerçevesinde sürdürmesini istedi. Bakan Gül infaz koruma memurlarının 15 Temmuz sonrası daha da yoğun bir şekilde çalıştığını dile getirdi. İnfaz koruma memurlarının uzun yıllar boyu yıpranma payı beklediğini dile getirerek, “Cumhurbaşkanımızla konuştuk, sağ olsun onların da desteğiyle yıpranma payını, infaz korumalarımızın yıllardır beklediği yıpranma payını hamdolsun gerçekleştirdik. İnşallah bu da sizlerin bundan sonraki hayatınız devletimizin önemli bir katkısı, bir tamamen olmasa bile bir şükran duygusudur.” ifadelerini kullandı.

Bakan Gül infaz koruma memurlarının talepleri arasında bulunan emeklilik sonrası silah taşıma ruhsatıyla alakalı sürecinde takipçisi olduğunu ve konunun yakın zamanda çözüme kavuşacağını söyledi.

Bakan Gül konuşmasında cezaevlerine yönelik olumsuz algı oluşturulmasına tepki göstererek, oluşturulan bu yanlış algıyla her platformda mücadele ettiklerini belirtti.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr