BAKAN BOZDAĞ, YARGI KARARLARINI BAHANE EDEREK CUMHURBAŞKANINI HEDEF ALAN İFADELERİNDEN DOLAYI KILIÇDAROĞLU VE CHP’Lİ YETKİLİLERİ KINADI
13.05.2022

BAKAN BOZDAĞ: YARGI KARARLARI, SİYASİ TARAFTARLIĞA GÖRE DEĞERLENDİRİLEMEZ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargı kararlarını bahane ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan ifadelerden dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li yetkilileri kınayarak, “Yargı kararları, siyasi taraftarlığa göre değerlendirilemez” dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ana muhalefet partisi lideri ve yetkililerinin, bekledikleri gibi karar vermeyen yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef almasının asla kabul edilemeyeceğini vurgulayan Bakan Bozdağ, ithamda bulunan, tehdit ve hakaret edenleri kınadığını kaydetti.

YARGI GÖREVLİLERİNE TEHDİT VE HAKARET EDENLERİ KINIYORUM

Bakan Bozdağ’ın açıklamaları şu şekilde:

“Yargı kararlarını bahane ederek, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan seviyesiz, ahlak ve hukuk dışı ifadelerinden dolayı CHP Genel Başkanını ve CHP’li yetkilileri kınıyorum. 

Ana muhalefetin dilinden düşürmediği hak, adalet, hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı gibi temel ve ilke kavramların, kendi siyasi yararları söz konusu olduğunda içlerinin nasıl boşaltıldığı hususu, ibretlik bir manzara arz etmektedir.

Ana muhalefet partisi lideri ve yetkililerinin, bekledikleri gibi karar vermeyen yargı görevlilerini tehdit ve hakaretlerle hedef alması asla kabul edilemez. Yargı kararları, siyasi taraftarlığa uygunluğa göre değerlendirilemez.

Anayasa, kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre karar veren yargı görevlilerine; “Lanet olsun yargınıza”, “İntikam duygusuyla hareket ediyorlar”, “Siyasi karar veriyorlar”, “Saray yargısı” ithamları ile tehdit ve hakaret edenleri kınıyorum.”

 

 

 

 

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr