ADALETE ADANMIŞ HAYATLARA VEFA BORCU

Yargı teşkilatının çeşitli kademelerinde görev yaparken şehit düşen yargı mensubu ve personelin ailelerine, Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet Başsavcılarınca vefa ziyareti düzenlendi.

ŞEHİTLER HAFTASINDA YANLARINDA OLDULAR

18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle organize edilen ‘Adalete Adanmış Hayatlar’ programı kapsamında bir hafta boyunca adalet şehitlerinin aileleri yalnız bırakılmadı. Ailelerin bulunduğu illerin Cumhuriyet Başsavcıları, Komisyon Başkanları ve Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde ailelere adalet teşkilatının minnettarlığı dile getirildi, birlik ve beraberlik mesajı iletildi.

Programlar kapsamında Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz, Şehit Savcı Doğan Öz ve İnfaz Koruma Başmemuru Yener Çolaklar’ın ailelerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz ve Başsavcı Vekili Zafer Koç ziyarette bulunurken, Şehit Savcı Süreyya Eminsoy ile Şehit Savcı Metin Şanal’ın ailesini Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça ve Komisyon Başkanı Yılmaz Çiftçi yalnız bırakmadı. 

Şehit Savcı Mustafa Gül’ün ailesini Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı ve Komisyon Başkanı Turgay Çorak, Şehit Savcı İlhan Oktaş’ın ailesini Kırıkkale Başsavcı Vekili Cesur Aykul, Şehit Hakim Özkan Şahin’in ailesini Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Gündüz, Şehit Savcı Hakan Kılıç’ın ailesini Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Başsavcı Vekili Ramazan Okur yalnız bırakmazken, Şehit Savcı Mehmet Türkseven’in ailesine Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak ve Başsavcı Vekili Nebi Kurtgöz, Şehit Hakim Onur Alan’ın ailesine Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş ve Komisyon Başkanı Mesut Bilen ziyarette bulundu.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Kılıç, Şehit Savcı Murat Uzun’un ailesini, Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al Şehit İnfaz Koruma Başmemuru Musa Üstün’ün ailesini, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve Komisyon Başkanı Oktay Tabur, Şehit Mübaşir Musa Can’ın ailesini ziyaret etti.

Batman Başsavcısı Ömer Mete ve Komisyon Başkanı Fatih Yıldırım, Şehit İnfaz Koruma Memuru Halil Pekacar’ın ailesini, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Önder Sekücü ise Şehit İnfaz Koruma Başmemuru Fayat Toy’un ailesini yalnız bırakmadı.

Şehit aileleri yapılan ziyaretlerden duydukları memnuniyetleri dile getirirken, zaman zaman duygusal anlar yaşandı. Ziyareti sırasında Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün selamlarını ve iyi dileklerini şehit yakınlarına ileten Başsavcı ve Komisyon Başkanları,  adalet teşkilatı olarak daima şehit ailelerinin yanında olduklarını, bundan sonra da her ihtiyaç duyduklarında yanlarında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Vefa ziyaretleri kapsamında başsavcılar ve komisyon başkanları önümüzdeki günlerde şehit ailelerini ziyaret etmeyi sürdürecek.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr