ADALET BAKANLIĞI`NA 4 ÖDÜL
01.10.2018

Adalet Bakanlığı, bilişim teknolojileri konusunda yaptığı çalışmalarla 4 kategoride birincilik ödülü kazandı.

Konya’da 28-30 Eylül tarihleri arasında International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen Kamu Bilişim Yöneticileri Zirvesi’nde ödüller sahiplerini buldu. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı 3 kategoride birincilik ödülü alırken, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkan Vekili Emrullah Ün de 2018 yılı Best CIO ödülü almaya layık görüldü.

6 BİRİNCİLİKTEN 3’Ü ADALET BAKANLIĞINA

Adalet Bakanlığı, 29 Eylül’de düzenlenen ödül töreninde toplam 6 kategoride değerlendirilen kurumlar arasından 3 farklı kategoride birincilik ödülü aldı.  Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, her kesimin adalete en kolay şekilde ulaşabilmesi için kullanıcı odaklı, maliyet etkin ve kurumsal hedeflere ulaşmada katkısı çok büyük olan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

E-TEBLİGAT, UZLAŞTIRMACI PORTAL VE CELSE İLE BİRİNCİLİK

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının, e-tebligat projesi ile En İyi Maliyet Verimliliği kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Proje ile fiziki ortamda haftalar süren tebligat işlemi, elektronik ortamda saniyeler içinde tamamlanıyor. Fiziki ortamdaki tebligat ücretinin üçte biri maliyetiyle elektronik ortamda tebligat yapılabilmesi sağlanıyor.

Bir diğer birincilik ödülü de Uzlaştırmacı Portal uygulaması ile En İyi Maliyet Verimliliği kategorinden geldi. Uzlaştırmacı Portal ile uzlaştırmacı sınav ve sicil başvuruları online olarak elektronik ortamda gerçekleştirilirken, portal üzerinden kendilerine dosya atama işlemleri yapılabildiğinden ve adliyelere gitme zorunluluğu ortadan kalktığından zaman, iş gücü ve maliyet tasarrufu sağlanıyor.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından 5 Nisan 2018’de uygulaması başlatılan Mobil Avukat Bilgi Sistemi (CELSE) de En İyi İş Etkinleştirme alanında birinciliğe layık görüldü. Ücretsiz olarak sunulan CELSE uygulaması avukatlara sunulan hizmet çeşitliliğini artırmak ve yargılama işlemlerini daha rahat takip edebilmelerini sağlamak amacıyla çağın gereklerine uygun olarak hazırlandı. Uygulamadaki ajanda ile avukatlar duruşmalarını anlık, günlük veya aylık olarak takip edebilirken, vekil oldukları dosyaların kapak bilgilerini görüntüleyebiliyor. Avukatların yoğun ilgi gösterdiği ve aktif olarak kullanılan CELSE,  duruşma takiplerinin cep telefonlarından yapılmasına da imkan sağlıyor.

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr