ADALET BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIĞINA SELAHADDİN MENTEŞ ATANDI
18.10.2017

Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve OHAL Komisyonu Başkanı Selahaddin Menteş getirildi. 

1 Ocak 2014 tarihinde Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine başlayan Kenan İpek, bu görevini Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş’e devretti. Düzenlenen devir teslim töreniyle Adalet Bakanlığı personeline veda eden Kenan İpek, Müsteşarlık görevini devrettiği Selahaddin Menteş’e yeni görevinde başarılar diledi. 

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Selahaddin Menteş de törende yaptığı konuşmada, Kenan İpek'in Müsteşarlığı döneminde önemli hizmetlere imza attığını belirterek, bir meslek büyüğü olarak kendisinin tecrübelerinden her zaman yararlanacaklarını kaydetti. 

Kenan İpek, Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı  görevindeyken 63 ve 64. Cumhuriyet Hükümetlerinde Adalet Bakanlığı da yapmıştı. 

Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine başlayan Selahaddin Menteş, 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Elazığ, Denizli, Eskişehir, Adıyaman, Diyarbakır ve Adana ve Ankara Adliyelerinde görev yapan Selahaddin Menteş, 2014 Şubat ayında Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı. Menteş, 16 Mayıs 2017 tarihinde de Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı görevine getirildi.

   

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr