Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

ADALET BAKANIMIZ ABDULHAMİT GÜL`ÜN 10 KASIM MESAJI:
10.11.2019

Vefatının 81’inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk, Milli Mücadele’yi teşkilatlamış, direnişi vatan sathına yaymış ve hem askeri hem siyasi liderliğiyle Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştırarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur; mücadelelerle dolu hayatı ve bağımsız karakteriyle nesillere ilham olmuştur.

Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ni her türlü dahili ve harici tehlike ve tehditlerden korurken bugün dahi Milli Mücadele ruhundan güç alıyoruz.

Nice zorluklardan selametle çıkan devletimiz; demokrasisine, hududuna ve hukukuna mütecaviz girişimleri 15 Temmuz’da olduğu gibi Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı’nda ve Barış Pınarı Harekatı’nda da büyük bir başarıyla savuşturmuştur, 2023’e daha güçlü daha müreffeh bir Türkiye’yi ulaştırmanın gayreti ve heyecanı içinde olmuştur.

Tüm kurum ve kuruluşlarıyla Cumhuriyetimizi payidar kılmak paydasında buluşan Türk yargısı da, her dönemde olduğu gibi vazifesinin başında, sorumluluklarının bilincindedir.

Yargı Reformu Stratejisi ile yakaladığımız ivme ile yargıya güveni artıracak, adaleti vatandaşımızın her daim sığındığı güvenli bir liman olarak tahkim etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanın istiklali için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr