Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ, AZERBAYCAN-TÜRKİYE PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
13.12.2023

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Azerbaycan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu üyelerini kabul etti.

 

Bakan Tunç, Adalet Bakanlığındaki kabulde, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Türkiye ile Azerbaycan'ın kardeş iki ülke olduğunu vurguladı.

 

Türkiye ve Azerbaycan'ın sıkı bağlarla birbirine bağlı, kader birliği içindeki iki ülke olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Tunç, ilişkileri daha da ileri taşımanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ DAHA DA İLERİ TAŞIMANIN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ

Karabağ'ın düşman işgalinden kurtulması dolayısıyla Türk milletinin çok büyük sevinç yaşadığını dile getiren  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sonrasında imzalanan Şuşa Beyannamesi'nin iki ülke arasındaki siyasi ve askeri ilişkileri çok daha ileri taşıdığını bildirdi.

Bakan Tunç, "Her zaman olduğu gibi bu süreçte de tüm imkanlarımızla Azerbaycan'ın yanında yer aldığımızı ve almaya devam edeceğimizi ifade etmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum." dedi.

Türkiye ve Azerbaycan'ın sıkı bağlarla birbirine bağlı, kader birliği içindeki iki ülke olduğunu da ifade eden Adalet Bakanı Tunç, ilişkileri daha da ileri taşımanın gayreti içinde olduklarını söyledi.

TÜRKİYE'Yİ HER ALANDA YANIMIZDA GÖRMEKTEN MEMNUNİYET DUYUYORUZ

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Azerbaycan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ehliman Emiraslanov ise Adalet Bakanı olmasının ardından ilk kez ziyaret ettikleri Bakan Tunç'a görevinde başarı diledi.

Dostluk grubunun çalışmaları hakkında bilgi veren Emiraslanov, Azerbaycan ve Türkiye'nin kardeş ülkeler olduklarını, Türkiye'yi her alanda yanlarında görmekten memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr