ADALET BAKANI SAYIN ABDULHAMİT GÜL'ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bizi bir Kurban Bayramı'na daha eriştiren Rabbimize hamdediyorum. 

Milletimizin, tüm İslam aleminin bayramını en içten dileklerle kutluyor, ibadetlerimizin kabul ve makbul olmasını diliyor, bayramın her haneye neşesi ve bereketiyle girmesini temenni ediyorum.

Dargınların barıştığı, dostların kucaklaştığı, ihtiyaç sahiplerinin hatırlandığı müstesna bayram günlerinin, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa da hayırlar getirmesi niyazında bulunuyoruz.

Küresel bir imtihana dönüşen ve etkisini halen hissettiren salgın günlerinde, kelime anlamı "yakınlaşma" olan bir bayramı idrak etmek, bize bu yakınlaşmanın anlamı üzerine düşünme fırsatı vermektedir. Her ibadette olduğu gibi kurban ibadetinde de yüce Allah'a ve onun sevdiği şeylere yaklaşma arzusundayız. Ailelerimiz, dostlarımız ve arkadaşlarımızla salgın günlerinin mecburiyetiyle fiziki mesafemizi korurken kalbi yakınlığımızla teselli bulacağız. 

İhtiyaç sahiplerini unutmayacağız. Sınırlarımız içinde ve dışında bu bayramı güçlüklerle idrak edenlere yardımlarımızla, kurbanlarımızla ulaşacağız. Onların da kalbine ve hayatına dokunacağız. 

Bu bayram Ayasofya ile de yakınız. Uzun ayrılık yıllarının ardından ilk kez bir bayram namazını Ayasofya'da kılacağız. Milli tarihimizin en büyük sembolleri arasında yer alan bu kutlu mabedi tekbir ve telmihlerle, dualarımızla dolduracağız.    

Duamız; milletçe birlik, dirlik ve esenlik içinde nice bayramlara hep birlikte kavuşmaktır. 

Duamız; dünyamızın huzur ve mazlum coğrafyaların bir an önce çözüm ve teselli bulması, kanayan yaraların kapanmasıdır. 

Duamız; barış ve kardeşlik duygularıyla dünya müslümanlarının da birbirine daha fazla yakınlaşmasıdır.  

Bu duygularla vatandaşlarımızın ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, nicelerine hep birlikte sağlık, huzur ve esenlik içinde kavuşmayı niyaz ediyorum.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 5065 - Toplam : 3280043 kişi ziyaret etmiştir.