ADALET BAKANI GÜL İLE KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALAYACAK

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanacak iş birliği protokolü ile ceza infaz kurumları yerleşkeleri içerisinde halk kütüphaneleri kurulacak.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 29 Mart'ta bir araya gelerek cezaevlerinde kütüphane kurulmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalayacak.

Protokol ile ceza infaz kurumları yerleşkelerinde kurulacak olan halk kütüphaneleri sayesinde kitaplar artık hükümlü ve tutuklulara daha hızlı ulaştırılacak. Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından ceza infaz kurumları yerleşkelerinde kurulacak halk kütüphanelerindeki yayınlardan hükümlü ve tutuklular ücretsiz yararlanacak.

12 İLDE AÇILMASI PLANLANIYOR

Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklular başta olmak üzere, personel ve ailelerinin de yararlanacağı kütüphaneler ile özellikle hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi amaçlanıyor.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan müstakil halk kütüphanelerinin İstanbul’daki Silivri ve Maltepe Ceza İnfaz Kurumları ile Ankara,  İzmir,  Elazığ, Diyarbakır, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Tekirdağ, Hatay, Afyonkarahisar ve Van’da yer alan yerleşkelerde açılması planlanıyor.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr