ADALET BAKANI GÜL İLE HAZİNE VE MALİYE BAKANI ELVAN İŞ DÜNYASI İLE BİR ARAYA GELDİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın iş dünyası ile yapacağı görüşmeler başladı. Bakan Gül sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Bakanlarımızla birlikte, TÜSİAD ve TOBB heyetleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduk.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın iş dünyasıyla görüşmeleri başladı. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapılan görüşmelerin ilki TÜSİAD yönetimiyle gerçekleştirildi. Görüşme,  Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı'ndan üst düzey katılımın sağlandığı toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti.

TÜSİAD ile yapılan ilk toplantıya, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Naci Ağbal, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, başkan yardımcıları Bahadır Balkır ve Murat Özyeğin ile TÜSİAD yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İKİNCİ GÖRÜŞME TOBB YÖNETİMİYLE

Bakan Gül ve Elvan, iş dünyası görüşmelerinin ikinci toplantısını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimiyle gerçekleştirdi.

Toplantıya, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TCMB Başkanı Naci Ağbal ve TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Kopuz, Selçuk Öztürk, Ayhan Zeytinoğlu, Tamer Kıran, Faik Yavuz, Cengiz Günay, Mahmut Özgener, Öztürk Oran, Zeki Kıvanç, Oğuzhan Sadıkoğlu, Davut Çetin, Özer Matlı, Hakan Ülken ve Selim Kandemir de toplantıya, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı'ndan üst düzey katılımın sağlandı.

Toplantılarla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayan Adalet Bakanı Gül, “Bakanlarımızla birlikte, TÜSİAD ve TOBB heyetleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduk.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu ekonomi ve hukukta yeni döneme yönelik adımlar da atılmaya başlanırken, bu kapsamda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, iş dünyası ve sivil toplum örgütleriyle görüşmelerine devam edecek. 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 1447 - Toplam : 3508959 kişi ziyaret etmiştir.