ADALET BAKANI GÜL, GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anayasa Mahkemesinin kararlarının bağlayıcı olduğunu vurgulayarak, “Hukuk güvenliği hukukun üstünlüğü anlamında olması gereken Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmasıdır.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir dizi açılış ve programa katılmak üzere Gaziantep’e gitti. Bakan Gül burada, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, Anayasa Mahkemesinin kararlarının bağlayıcı olduğunu vurguladı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Anayasa Mahkemesi kararlarının bağlayıcılığı, anayasanın bağlayıcılığından kaynaklanmaktadır. Hukuk güvenliği hukukun üstünlüğü anlamında olması gereken anayasa mahkemesi kararlarının uygulanmasıdır. Anayasa Mahkemesi kararları idari tüm kurumları, gerçek ve tüzel kişileri ve mahkemeleri bağlar. Esas itibariyle hukukun uygulandığı yerlerdir. Karara uyulması hukukun bir gereğidir.” dedi.

KADINLARIN ONURU, HAYSİYETİ HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR

Adalet Bakanı Gül, sosyal medyada İçişleri Bakanı’nın annesine yönelik yapılan hakarete de tepki göstererek, “Kadınların onuru, haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hele anneler olunca anneler başımızın tacı. Cennet annelerin ayağının altında. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bey'in validelerine yapılan bu hayasız, çirkin, insanlık dışı saldırıyı, ifadeleri, şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Bu alçak, insanlık dışı, haysiyetsiz ifadeleri kullanan kişilerin de hukuk önünde en ağır, hak ettiği cezayı bulacağına da inanıyorum. Hukukun, yargının bu anlamda, hak ettiği cezayı vereceği inancımız tamdır.” diye konuştu.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr

© 2020 BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

Sitemizi Bugün : 863 - Toplam : 3508375 kişi ziyaret etmiştir.