ADALET BAKANI GÜL, BURSA`DA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERE KATILDI
23.12.2017

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Bursa'da bir dizi etkinliğe katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret eden Gül, "AK Parti hükümetlerinin, Bursa'da her alanda çok büyük yatırımları var. Adliye hizmetlerinden vatandaşlarımızın daha etkin yararlanması için çok güçlü yatırımlar yapıldı. Bunları yakinen takip ediyoruz." dedi.

Yakın zamanda belediye başkanlığı görevini teslim alan Aktaş'a ziyaretinde Bursa'nın, bölgenin bir adliye merkezi olduğunu vurgulayan Adalet Bakanı Gül, şöyle konuştu:

BURSA'NIN HER ZAMAN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

"Bursa, bir merkez şehir. AK Parti hükümetleri, Bursa'da her alanda çok büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Adliye hizmetlerinden vatandaşlarımızın daha etkin yararlanması için de büyük yatırımlar yapıldı. Bunları yakinen takip ediyoruz. Başsavcımız bizzat ilgileniyor. Bakanlığımız bu konuda her türlü desteği veriyor. Tüm hâkim ve savcılarımız, Bursalı hemşerilerimiz ve vatandaşlarımız için en güzel hizmetleri vermeye devam edeceğiz."

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevindeyken Aktaş ile çalıştığını belirten Bakan Gül, şunları söyledi:

"Daha önceki hizmetlerinde teşkilatımıza, Bursa'ya çok güzel hizmetler yapan ve her türlü başarısıyla da hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın büyük takdirini toplayan bir arkadaşımız. İnşallah Bursa gibi ulu şehirde, tarih kokan yeşil Bursa'ya daha güzel hizmetler yapmaya vesile olacaktır. Bizler de hükümet olarak Bursa'nın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Bursa'ya ve Bursalı vatandaşlara daha güzel hizmetler yapacağına inancım tamdır. Allah utandırmasın."

Başkan Aktaş, Bakan Gül'ü ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

  

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr