ADALET BAKANI GÜL, 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ DOLAYISIYLA ÇEŞİTLİ ZİYARETLERDE BULUNDU
03.12.2021

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Kocaeli’nde rehabilitasyon merkezinde bulunan öğrencilerle bir araya geldi, engelli Gülşah Yağmur Yazıcı'yı da evinde ziyaret etti.

Kocaeli Gündüz Bakım Rehabilitasyon ve Aile Dayanışma Merkezini ziyaret eden Adalet Bakanı Gül burada öğretmen, öğrenci ve aileleriyle sohbet etti. Rehabilitasyon merkezini yapanları ve özveriyle çalışanları tebrik eden Bakan Gül, engelli bireylerin rehabilitasyonuna katkı sağlayacak önemli bir tesisi görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

ADALET HİZMETİNDE ENGELSİZ ADLİYELER YAPIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde her alanda olduğu gibi sosyal devlet alanında da Türkiye'nin gerçekten çok önemli adımlar attığını vurgulayan Bakan Gül, sosyal devletin nasıl olduğunu tüm dünyaya gösterdiklerini belirterek, "Bunu en iyi yaşayan aileler olarak, sizlersiniz. Bir evde engelli varsa en başta annelerin fedakarlığı, cefakarlığı asla unutulmaz. Onların yaptığının hiçbir zaman karşılığı elbette ödenemez. Ama bir nebze de olsa devlet evde bakım gibi, engellilere her türlü hizmeti verme anlamında bu dokunuşları 19 yıllık hükümetlerimiz döneminde yaptı. Bu konuda adliyelerde de çok önemli çalışmalar yaptık. Engelli vatandaşlarımızın, adliye hizmetlerinden en güzel şekilde yararlanabilmeleri için 'engelsiz adliyeler' çalışmalarımızı yaptık. Bu konudaki çabalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Adalet Bakanı Gül, engelli bireylerin her gün hatırlanması ve empati kurulması gerektiğine işaret ederek, herkesin engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğini kaydetti. Engelli bireylere yönelik toplumsal duyarlılığın insani bir görev olduğunu ifade eden Gül, engellilerin hayatını kolaylaştıracak hizmetlere devam edeceklerini anlattı. Rehabilitasyon merkezinde engelli mehteran takımının gösterisini izleyen Bakan Gül, sahneye çıkarak engellileri tebrik edip, gül hediye etti.

Adalet Bakanı Gül, daha sonra Derince ilçesinde yaşayan engelli Gülşah Yağmur Yazıcı'yı evinde ziyaret etti. Yazıcı, çizdiği kara kalem portreyi Bakan Gül'e takdim etti.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr