ADALET BAKANI BOZDAĞ, GAZİANTEP’TEKİ TRAFİK KAZASIYLA İLGİLİ ADLİ TAHKİKATIN BAŞLATILDIĞINI BİLDİRDİ
20.08.2022

BOZDAĞ: KAZA HEPİMİZİ DERİNDEN YARALADI, HAYATINI KAYBEDEN VATANDAŞLARIMA ALLAH'TAN RAHMET, AİLELERİNE SABIR, YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gaziantep’te meydana gelen trafik kazasıyla ilgili hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek, “Konuyla ilgili Nizip Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekli adli tahkikatı başlatmıştır.” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Bayrampaşa Gençlik Merkezi'nde gençlere hitabının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Bozdağ, Gaziantep’te meydana gelen trafik kazasıyla ilgili şunları söyledi:  

ADLİ SÜREÇ SONUCUNDA BÜTÜN YÖNLERİYLE HEM ARAŞTIRILACAK HEM DE AYDINLATILACAKTIR

“Gaziantep'te meydana gelen kaza hepimizi derinden yaraladı, üzdü. Ben bu vesileyle kazada hayatını kaybeden her bir vatandaşıma Allah'tan gani gani rahmet diliyorum, ailelerine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralı vatandaşlarımız var, onlara da acil şifalar diliyorum. Böylesi kazalar maalesef istenmedik sonuçlarla hep sonuçlanıyor. Sürücülerimizin daha dikkatli, daha tedbirli olmasında fayda vardır. Konuyla ilgili Nizip Cumhuriyet Başsavcılığımız gerekli adli tahkikatı başlatmıştır. Sağlık ekipleri ve diğer devletimizin ilgili birimleri de yaralılarımızla ilgilenmektedir. Konu elbette adli süreç sonucunda bütün yönleriyle hem araştırılacak hem de aydınlatılacaktır. Ancak bu, maalesef giden canlarımızı geri getirmiyor. Önemli olan bu tür kazaların, bu tür olayların olmamasıdır. Bundan sonraki süreçte de milletimiz de efendim böyle bir belanın, kazanın olmamasını temenni ediyorum. Tabii İhlas Haber Ajansı'nın temsilcisinin orada vefatı var. Bu sebeple de aynı zamanda İhlas Haber Ajansı'na ve basın camiamıza da başsağlığı ve sabır diliyorum. Hem sağlık çalışanlarımız, hem itfaiyeciler var. Onlar vesilesiyle de itfaiyecilerimize, sağlık çalışanlarımıza da ayrıca başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Yardıma giderken beklenmedik bir kazayla karşı karşıya maalesef kaldılar. Temennimiz böyle olayların bir daha tekrar etmemesidir.”

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr