Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

ADALET BAKANI BOZDAĞ BARTIN’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU
23.08.2022

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Biz 20 yıldır yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra da tehditlere ve tehdit edenlere rağmen yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

Bakan Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hakim ve savcılarla ilgili sözlerine ilişkin, “Hani adalet, hani hukuk, hani yargı bağımsızlığı? Şimdiden yargıya, adalete, hukuka nasıl müdahale edeceklerini açıklıyorlar” ifadesini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bartın Adalet Sarayı'nın açılışının ardından Bartın Valiliğini ziyaret etti, Vali Nurtaç Arslan'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Bartın Belediyesi'ne geçen Bakan Bozdağ, Belediye Başkanı Cemal Akın'la görüştü.

AK Parti İl Başkanlığı'nı da ziyaret eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, burada yaptığı konuşmasında, geleceğe dair attıkları adımları bin düşünüp bin tartıp öyle kararlaştırarak attıklarını belirtti.

İmkanlara, güçlerine, etraflarına ve dünyaya bakıp öyle adımlar attıklarını ifade eden Bozdağ, “Hayal değil, biz gerçekleştiremeyeceğimiz vaatleri milletimizin önüne getiriyoruz ve bunları da bir bir hayata geçirdik. ‘Hayaldi, gerçek oldu’ dediğimiz yüzlerce eseri bu millete kazandırdık. Allah'ın izniyle bundan sonra da aynı şekilde eser kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne geleni tehdit ettiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Biz gelince herkesi yargılayacağız.’ Şimdiden bize dar ağaçlarını gösteriyor. Gel bakalım, gelebiliyorsan. Biz yargılanmaktan korkan insanlar olsak bu yola çıkmayız yahu. Bizi 20 senedir böyle tehdit edenleri hep gördük. Ama biz 20 yıldır yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonra da tehditlere ve tehdit edenlere rağmen yolumuza devam edeceğiz. Eşkıyalar var eski sistemde biliyorsunuz, yol keserler, bel keserler, birtakım işler yaparlar. Şimdi de mafyalar var. Şimdi diyor ki, ihaleye giriyor birisi, ‘Kanal İstanbul ihalesine girenlere dünyayı dar edeceğim’ diyor. ‘İhaleye girmeyin’ diye kim tehdit eder şimdi? Benim bildiğim mafya tehdit ediyor değil mi? Veriyorlar parayı, ‘Git şunu bir tehdit et, şunu yap bunu yap.’ Peki bir ülkenin iktidarına talip olanların ağzı, mafya ağzı gibi mi olmalı? Burası bir hukuk devleti değil mi? Hukuk devletiyse insanları tehdit etmenin ne alemi var? Tehdit ediyor. Memurları, ‘Şu tarihten sonra şöyle şöyle iş yaparsanız başınıza geleceklerden siz sorumlusunuz.’ Çiftçiyi tehdit ediyor, ‘Niye AK Parti'ye oy verdiniz?’ diye. Önüne geleni daha milletin oyuna ihtiyacı varken tehdit ediyorlar. Bir de bunların size ihtiyacı olmasa o zaman varın görün CHP zihniyeti nasıl bir zihniyet? Bütün çıplaklığıyla ortaya çıkacak.”

ŞİMDİDEN YARGIYA, ADALETE, HUKUKA NASIL MÜDAHALE EDECEKLERİNİ AÇIKLIYORLAR

Bu ülkeyi kendisini her türlü gücü üstünde tutanlara değil, hukuka tabi olanlara ve hukuka uygun davrananlara teslim etmeli ve onların yönetimiyle bu ülkenin yoluna devam etmesi gerektiğine vurgu yapan Bozdağ, şunları söyledi:

“Biz gelirsek’ diyor ‘Falan falan gazetelerin kapısına şimdiden kilit vuracağız.’ diyor.  Öte yandan da hukuk devletinden bahsediyorlar. Böyle bir şey olur mu? Şimdi daha ilerisini söylüyorlar, hakimler, savcılar kendi lehlerine bir karar verdiğinde onları ‘Ankara'da, İstanbul'da hakim ve savcı var’ diye methüsena ediyorlar. Kendi aleyhlerine bir karar çıktığı zaman da ‘Sarayın savcısı, sarayın hakimi’ diye hakaret ediyorlar. Yetmiyor, tehdit ediyorlar, ‘Bizim lehimize karar verenleri gelince şöyle ödüllendireceğiz. Aleyhimize karar verenlere de şöyle tenzih edeceğiz’ şeklinde laflarının altından okuduğunuzda bu anlam çıkacak cümleler kuruyorlar. Hani adalet, hani hukuk, hani yargı bağımsızlığı? Şimdiden yargıya, adalete, hukuka nasıl müdahale edeceklerini açıklıyorlar.”

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr