ADALET BAKANI BOZDAĞ, AÇILIŞI YAPACAK
30.05.2022

YOZGAT PERSONEL EĞİTİM MERKEZİ YARIN AÇILIYOR

Yozgat Personel Eğitim Merkezi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın katılacağı törenle yarın hizmete açılacak.

Adalet Bakanlığı iş kalitesinin arttırılması ve personelin daha verimli çalışması amacıyla hizmet içi eğitimlere büyük önem veriyor. Ankara ve Rize’deki eğitim merkezlerinin ardından Yozgat Personel Eğitim Merkezi hizmete açılıyor.

Adalet Bakanı Bozdağ’ın 29 Mayıs 2017’de temel atma törenine katıldığı Yozgat Personel Eğitim Merkezi’nde meslek etiği, iş disiplini, mesleğin gerektirdiği bilimsel, teknik bilgi ve beceri kazandırıcı eğitimler verilecek. Bu eğitimlerle, bakanlık merkez ve taşra personelinin kişisel ve mesleki yetkinliklerinin artırılması, iş verimliliğinin yükseltilmesi hedefleniyor.

KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANLAR DA YER ALIYOR

Yozgat’ta 50 bin 725 metrekare alan üzerine inşa edilen tesisteki, 12 derslikle aynı anda 504 kişiye eğitim verilebiliyor. Eğitim tesisinde 104 kişilik amfi salon, 442 kişilik konferans salonu, yabancı dil sınıfı ve interaktif sınıf bulunuyor. Merkezde ayrıca personelin mesleğe yönelik pratiklerinin geliştirilmesi için UYAP, duruşma, ön büro, mahkeme salonu da yer alıyor. Kütüphanenin de bulunduğu merkezde, spor etkinlikleri için de sosyal alanlar da yer alıyor.

127 BİN PERSONEL EĞİTİM ALDI

Adalet Bakanlığı eğitim programları kapsamında, 2007 ile 2022 yılları arasında 127 bin 49 personel yüz yüze ve uzaktan hizmet içi eğitim programına katıldı.

 

 

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr