ADALET ASLA ŞAŞMAYACAKTIR
06.09.2017

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı için geldiği AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.


 Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hainler, birbirlerine gaz verip rüya vererek, kamerayla hakim gösterdiği halde yüzüne bakarak dalga geçenler, bu milletle, adaletle, yargı sistemi ile dalga geçilemeyeceğini mahkemelerimizin en yakın zamanda vereceği kararla görecekler" dedi.
Türk vatandaşlığını, ay yıldızlı bayrağı taşımanın bir onur ve şeref olduğunu ifade eden Gül, "Meclisimize, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne bomba atan kişilerin, hainlerin, bu onurlu, şerefli Türk vatandaşlığı elbette gözden geçirilecektir ama bu konular Bakanlar Kurulunda değerlendirilir" dedi. 


FETÖ YARGILAMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR 
Yargı mensuplarına, davayı takip eden şehit yakını ve avukatlara teşekkür eden Bakan Gül, hiçbir şehidin kanının yerde kalmayacağını, hukuk ve adaletin yerini bulacağını aktardı. Davaların daha hızlı sonuçlandırılması için ek mahkeme heyetlerinin kurulduğunu, personel alımlarına yönelik yoğun bir çalışma olduğunu vurgulayan Abdulhamit Gül, "Ek heyetler ve mevcut heyetlerin dosya yoğunluğunun azaltılması için çalışmalar sürüyor. İş yükü artmadan, Akıncı Davası gibi diğer çatı davalara bakan mahkeme heyetlerinin yeni dosyalarla yoğunlaşmaması, mevcut dosyaların seri ve adil bir şekilde takip edilmesi için her türlü tedbiri alıyoruz. Milletimiz müsterih olsun, yargılamalar adil bir şekilde sürüyor, daha da hızlanacak. Hainler, birbirlerine gaz verip rüya vererek, kamerayla hakim gösterdiği halde yüzüne bakarak dalga geçenler, bu milletle, adaletle, yargı sistemi ile dalga geçilemeyeceğini mahkemelerimizin en yakın zamanda vereceği kararla görecekler." Diye konuştu. 


HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALACAKLAR 
Gül, cezaevi inşaatlarının sürdüğünü, cezaevlerinin yüksek güvenlikli yapılar olduğu için inşaatların biraz zaman aldığını da aktardıTeknik ekiplerin yoğun bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan Adalet Bakanı Gül, şunları kaydetti:
"Ankara'da 5 duruşma salonu yakın zamanda faaliyete girecek. Duruşma salonları yetersiz olduğu için bazı davaların süresi uzuyordu. Bu konuda da Bakanlık olarak hem İstanbul, hem Ankara'da duruşma salonu olabilecek yerlerin tespiti ve inşaatının yapılması için gece-gündüz çalışmalar yapılıyor. Adalet gecikmeden, bu terör örgütleriyle ilgili bihakkın ve acilen karar verilmesi için her türlü tedbiri alıyoruz. Milletimiz müsterih olsun. Adalet asla şaşmayacaktır. Milletimizin bekasına, devlete saldıranlar hak ettiği cezayı bir an evvel bulacaklardır."

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr