Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

YEMENLİ YARGI HEYETİNDEN ADALET BAKANLIĞINA ZİYARET
06.06.2014

 Adalet Bakanlığında bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Yemenli yargı mensupları Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Selahaddin MENTEŞ ve Personel Genel Müdürü Muharrem ÜRGÜP’le makamlarında bir araya geldi.

Türkiye Adalet Akademisi, Yemen Adalet Bakanlığının Yemenli yargı mensuplarına yönelik uyuşturucu, karapara aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele konulu çalıştayına ev sahipliği yaptı. Yemenli yargı mensuplarına yönelik olarak düzenlenen çalıştaya Yemen Adalet Bakanlığından pek çok üst düzey yetkili katıldı. Düzenlenen çalıştayın ardından Yemen Adalet Bakanlığı Müsteşarı, Yemen Yüksek Yargı Enstitüsü Başkan Yardımcısı, Yemen UNDOC koordinatörü ve beraberindeki heyet, Adalet Bakanlığında da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret kapsamında Yemenli heyet, Adalet Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Selahaddin MENTEŞ’i makamında ziyaret etti. Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Mustafa ARTUÇ’un da katıldığı toplantıda iki ülke arasında yargı alanında işbirliği ve koordinasyonun geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

Yemenli heyet ardından Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem ÜRGÜP’ü de makamında ziyaret etti. Karşılıklı iyi niyet dileklerinin ardından toplantı sona erdi.

Yemenli heyetin Adalet Bakanlığında gerçekleştirdiği ziyarette Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi başkanı Gökhan KARAKÖSE ve Koordinatör Hakim Yasemin BUDAKOĞLU'da hazır bulundu.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr